Z opieką koordynowaną na ty. Portal łączący lekarzy

Nowa inicjatywa promująca lepszą opiekę lekarza rodzinnego

Masz problemy z wdrożeniem opieki koordynowanej w swojej placówce? Zastanawiasz się, czy to w ogóle ma sens? Pomocą ma być portal dla lekarzy i pracowników medycznych o opiece koordynowanej w POZ, który powstał z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Poinformował o tym prezes PTMR dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, a zarazem krajowy konsultant w dziedzinie medycyny rodzinnej i pełnomocnik ministra zdrowia ds. wdrożenia opieki koordynowanej w POZ.
Autorzy przedsięwzięcia stawiają sobie za cel łączenie placówek podstawowej opieki zdrowotnej ze specjalistami dziedzin objętych koordynacją (diabetologami, endokrynologami, kardiologami i pulmonologami oraz rezydentami tych dziedzin). Oprócz tego adresują swoje treści do przedstawicieli innych zawodów medycznych zaangażowanych w opiekę koordynowaną: pielęgniarek, dietetyków itp.
Twórcy portalu informują m.in. o możliwości skorzystania z budżetu powierzonego, czyli pieniędzy na opiekę nad pacjentem objętym koordynacją.
Wartościową funkcją na portalu jest interaktywna mapa. Umożliwia ona odnalezienie najbliższego specjalisty (kardiologa, diabetologa, pulmonologa i endokrynologa oraz dietetyka), który może przystąpić do koordynacji. Można także zgłosić swój gabinet POZ, ułatwiając tym samym kontakt ze sobą zainteresowanym specjalistom i rozpoczęcie współpracy.
Co ciekawe, mapa jest przydatna także pacjentom. Pozwoli im znaleźć dane pobliskich placówek, które weszły już do sieci i realizują opiekę koordynowaną.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować