Dwie nagrody dla redakcji Medical Tribune w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023

Chwalimy się osiągnięciami naszych redaktorek

Radość i duma w redakcji Medical Tribune. Dziennikarki Iwona Dudzik i Agnieszka Fedorczyk znalazły się w gronie laureatów prestiżowego konkursu Dziennikarz Medyczny Roku organizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia.

Docenione prace
Nagroda specjalna w kategorii Prasa trafiła do Iwony Dudzik za podjęcie tematu przeciwdziałania próbom samobójczym wśród dzieci i młodzieży oraz szczególnej potrzeby dbałości o dobrostan psychiczny tej grupy polskiego społeczeństwa.
Agnieszkę Fedorczyk nagrodzono w kategorii Prasa za wysokie walory edukacyjne podejmowanych zagadnień prozdrowotnych oraz kreatywność i przystępność medialnego przekazu.
Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali 27 stycznia 2024 r. w Warszawie.

O konkursie
Ogólnopolski Konkurs Dziennikarz Medyczny Roku organizowany jest przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. W tym roku w rywalizacji wzięło udział ponad stu dziennikarzy zajmujących się tematyką zdrowotną. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Prasa, Radio, Telewizja i Internet. Celem konkursu jest promowanie zdrowego trybu życia i edukowanie społeczeństwa na temat chorób cywilizacyjnych.

Przypominamy wybrane artykuły naszych autorek

1. Prawo Kamilka, czyli jak śmierć ośmiolatka zmieni ochronę zdrowiaIwona Dudzik

2. Kryzys psychiczny − destygmatyzacja potrzebna od zarazAgnieszka Fedorczyk