Ministerstwo Zdrowia chce jesienią szczepić lekarzy na grypę

Drugiego lockdownu nie będzie, pozostają środki ochrony i profilaktyka

– Będziemy w tym roku popularyzować szczepienia przeciwko grypie. Być może wprowadzimy system bezpłatnych szczepień dla osób z grupy wysokiego ryzyka: służby zdrowia i seniorów – powiedział dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który był gościem programu trzeciego Polskiego Radia.
Wiceminister potwierdził obawy – jesienią jest spodziewanych więcej zachorowań na COVID-19. Dodatkowo można oczekiwać grypy.
Stąd plany, aby osoby z grupy wysokiego ryzyka, czyli pracownicy ochrony zdrowia i seniorzy, w jak największym stopniu byli zaszczepieni. Temu właśnie miałby służyć system bezpłatnych szczepień.
Wczoraj Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny poinformowało o wysokiej liczbie zakażonych koronawirusem – 443 nowe przypadki zakażenia oraz 7 kolejnych zgonów. To oznacza, że łącznie od początku epidemii COVID-19 do wczoraj w Polsce zostało zakażonych 43 065 osób. Zmarło 1671 chorych.
Wiceminister Kraska zapowiedział także, że pod koniec sierpnia będą przeprowadzane testy leku na koronawirusa na ludziach.
Zapewnił również, że reakcją na wzrost zachorowań na koronawirusa nie będzie zamykanie gospodarki. To kolejna wypowiedź wskazująca, że ponowny lockdowon nie jest możliwy, bo gospodarka tego nie wytrzyma. Tak właśnie stwierdził dziś w wywiadzie udzielonym Super Expressowi konsulant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych, prof. Andrzej Horban.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować