Prawnicy odpowiadają na pytania lekarzy na Facebooku

Zamiast wysyłać e-maile, spotkania z prawnikami odbywają na żywo. Jakie pytania pojawiają się najczęściej?

Dotychczas biura prawne okręgowych izb lekarskich odpowiadały na pytania lekarzy za pomocą e-maili i w trakcie rozmów telefonicznych. Tym razem sięgnięto po nowe narzędzie.

W lipcu po raz pierwszy prawnicy OIL w Łodzi spotkali się z lekarzami online za pośrednictwem Facebooka. We wrześniu planowane jest kolejne takie spotkanie. 

Pytania można zadawać zarówno bezpośrednio pod facebookowym wpisem zapowiadającym wydarzenie, jak i za pośrednictwem strony internetowej izby, gdzie w zakładce „prawo”, „zadaj pytanie prawnikowi” znalazł się odpowiedni formularz.

Jak mówi mec. Jarosław Klimek, podczas ubiegłej edycji najwięcej pytań dotyczyło potencjalnych roszczeń pacjentów związanych z transmisją SARS-CoV-2 przy udzielaniu świadczeń. 

– Wiele pytań wpłynęło również od lekarzy stażystów, którzy pytali przede wszystkim o możliwość i warunki odbywania stażu w czasie epidemii. Lekarze pytali też o sprawy karne, czy to w zakresie bezpośredniego narażenia życia i zdrowia pacjentów, czy też nieumyślnego spowodowania śmierci – relacjonuje mec. Jarosław Klimek.

Ponieważ pierwszy tzw. live na Facebooku cieszył się dużym zainteresowaniem odbiorców, planowane są następne spotkania w sieci. Na kolejne, które będzie dotyczyło teleporad lekarskich, dział prawny OIL w Łodzi zaprasza 25 września o godz. 18. 


INK

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować