Ministerialne szczepionki tylko dla lekarzy pracujących w ramach NFZ?

NIL upomina się o medyków z sektora prywatnego

Samorząd lekarski zwrócił się do ministra zdrowia o rozszerzenie akcji szczepień na grypę na wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, w tym również wykonujących zawód poza systemem publicznej opieki zdrowotnej.
W opinii prof. Andrzeja Matyi, prezesa NRL, szczepienia powinny obejmować lekarzy i lekarzy dentystów udzielających usług zdrowotnych bez względu na sposób finansowania tych świadczeń. Nie można pomijać także lekarzy orzeczników ZUS.
Jak poinformowało w komunikacie Ministerstwo Zdrowia, wszystkie podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej oraz apteki i punkty apteczne, którym do tej pory nie udało się zaopatrzyć w szczepionki przeciw grypie dla swoich pracowników, mogą zgłaszać zapotrzebowanie na bezpłatne dawki za pośrednictwem strony szczepionkanagrype.mz.gov.pl.
Na stronie tej zamieszczono formularz, który należy wypełnić do 14 października, g. 15.
Jak głosi komunikat, zapotrzebowanie na bezpłatne szczepionki przeciw grypie mogą zgłaszać: podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej, które zawarły z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę na wykonywanie szczepień ochronnych na grypę osobom zatrudnionym w tych podmiotach oraz pozostałe podmioty biorące udział w świadczeniach opieki zdrowotnej, które nie zawarły takiej umowy, ale zawarły umowę z NFZ w innym zakresie świadczeń zdrowotnych. Zgłaszać się mogą też apteki ogólnodostępne i punkty apteczne.


id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować