Jakie mutacje koronawirusa dominują w Polsce?

Badania rozpoczną się po Nowym Roku

Badania rozpoczną się po Nowym Roku- W przyszłym roku rozpoczynamy badania dotyczące obecności mutacji wirusa w Polsce - zapowiedział w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Podczas konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia odniósł się do sprawy nowej mutacji koronawirusa, która pojawiła się w Wielkiej Brytanii.
Andrusiewicz zapowiedział, że „będą losowo wybierane próbki do sekwencjonowania wirusa pod kątem wykrycia chociażby tej mutacji".
Jak mówił, mutacja w pewnym momencie pojawi się także w naszym kraju. - Nie łudźmy się. Nasi sąsiedzi już tę mutację mają u siebie wykrytą. Żyjemy w świecie zglobalizowanym, więc na pewno - jeżeli jeszcze nie dotarła ta mutacja do Polski - to w pewnym momencie do nas dotrze - stwierdził rzecznik resortu zdrowia.
Zwrócił uwagę, że nie jest to mutacja, która powoduje jakiś cięższy przebieg choroby, ale może ona być bardziej zakaźliwa.
- Niektórzy z naukowców mówią, że jest bardziej zakaźliwa, a inni badający tego wirusa mówią, że z nie mają do czynienia z większą zjadliwością, zakażalnością - wyjaśnił.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować