Polacy coraz lepiej nastawieni do szczepień przeciwko COVID-19

Przykład medyków zmniejszył obawy wielu osób

W środę (30 grudnia) zaszczepiło się przeciw COVID-19 ponad 22 tys. medyków - poinformowało w czwartek (31 grudnia) rano w mediach społecznościowych Ministerstwo Zdrowia.
Jak podał resort zdrowia, łącznie zaszczepionych osób do 30 grudnia do godz. 18.00 jest 36,3 tys.
Obecnie mamy ok. 500 szpitali, które biorą udział w pierwszej turze szczepień. Spodziewane są kolejne dostawy szczepionek - do końca stycznia 2021 r. ma być w sumie ok. 1,5 mln dawek.
Najwyraźniej postawa medyków, którzy bez wahania szczepią się w obecności kamer, wpłynęła na opinię reszty społeczeństwa. Jak pokazał najnowszy sondaż pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, odsetek Polaków chcących się zaszczepić przeciwko koronawirusowi szybko rośnie. Po raz pierwszy grupa osób deklarujących gotowość przyjęcia szczepionki jest większa niż sceptyków (43,4 proc. – za, 43,8 proc. - przeciw, 12,9 proc. – niezdecydowani).
Kilka dni temu sondaż opublikowany w momencie rozpoczęcia szczepień wskazywał nieznaczną przewagę przeciwników szczepień. Okazało się, że w tej grupie – jak wykazała ankieta - ponad 45 proc. osób dałoby się przekonać do zaszczepienia się w zamian za gotówkę w kwocie tysiąca złotych.


id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować