Doktora samotna walka z antyszczepionkowcami

Jak lekarze edukują lokalną społeczność

Lekarze z mniejszych miejscowości coraz częściej samodzielnie podejmują walkę z ruchami antyszczepionkowymi. Jedną z takich sytuacji opisuje portal mojaolesnica.pl.

Laryngolog z Oleśnicy, lek. Tomasz Kołaciński, zastał swoją przychodnię oplakatowaną przez antyszczepionkowców. Plakaty podpisane przez Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców wyrażały stanowczy sprzeciw wobec szczepienia dzieci przeciwko COVID-19.

O zajściu lekarz opowiedział lokalnemu portalowi, odniósł się też do postawy przeciwników szczepień.

Lekarz zapewnił, że sam się zaszczepił, podobnie jak jego rodzina. – Jestem za szczepieniami. Na razie nie mamy leków, które leczą. Leczymy tylko objawowo. Poza tym nie ma u nas przymusu szczepień. Zobaczmy też, ile osób u nas zmarło przez COVID-19 – powiedział Tomasz Kołaciński.

Jak informuje mojaolesnica.pl, w powiecie oleśnickim na COVID-19 zmarło 150 mieszkańców. 

W pełni zaszczepiło się 51,5 tys. osób. Odnotowano 31 niepożądanych odczynów: 25 łagodnych, 5 poważnych i 1 ciężki. 

Specjalista przypomniał, że jednym z osiągnięć ludzkości są antybiotyki i szczepionki. Przekonywał, że trzeba uratować jak najwięcej osób. – Gdyby szczepionki nie były bezpieczne, to czy prezydent USA Joe Biden czy Bill Gates by je przyjęli? – dodał lek. Kołaciński.

Doktor od początku epidemii aktywnie działał w swojej społeczności. Napisał list do mieszkańców, w którym ostrzegał przez koronawirusem i internetowymi „prawdami objawionymi”, sugerującymi rewelacyjną skuteczność rozmaitych preparatów. Odsyłał o oficjalnych, wiarygodnych źródeł.


id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować