O obowiązku szczepień medyków zdecydują dyrektorzy

Adam Niedzielski o obligatoryjnych szczepieniach ochrony zdrowia

Projekt przewidujący możliwość wprowadzenia obowiązku szczepienia personelu medycznego jest już gotowy.
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował we wtorek, że będzie on przedstawiony na najbliższym posiedzeniu Sejmu (15-17 września).
Wśród projektów znajdą się także przepisy dotyczące weryfikacji zaszczepienia pracowników.
O pracach nad tymi projektami mówił w ubiegłym tygodniu szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział, że pracodawca będzie miał prawo zapytać pracownika, czy jest zaszczepiony i na tej podstawie podjąć ewentualną decyzję o przesunięciu go do innych obowiązków. Pracownik, aby potwierdzić, że jest zaszczepiony, będzie musiał okazać pracodawcy certyfikat covidowy. Jeśli tego nie zrobi, pracodawca uzna, że zaszczepienia nie było.
Według informacji ministra Niedzielskiego przekazanych podczas wywiadu dla TVN24, projekt zawiera trzy główne rozwiązania: pierwsze daje możliwość sprawdzenia przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony, drugie – nawet w przypadku wprowadzania obostrzeń firma, która może wykazać się zaszczepieniem i obsługuje klientów zaszczepionych, będzie wyłączona spod obostrzeń, a trzecie rozwiązanie – projekt da możliwość kierownikowi podmiotu leczniczego wprowadzenie obowiązku szczepienia na terenie zakładu.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować