Pokoleniowa zmiana w OZZL?

Młodzi lekarze zdobyli kolejne stanowiska.

Młodzi lekarze z Porozumienia Rezydentów nie zasypiają gruszek w popiele. Choć od zakończenia protestu głodowego i podpisania porozumienia z ministrem zdrowia minęło już prawie dziewięć miesięcy wciąż są aktywni i umacniają swoje wpływy w związkowych strukturach.

Podczas Krajowego Zjazdu Delegatów OZZL 19-20 października kilku przedstawicieli rezydentów weszło w skład nowo wybranego zarządu głównego OZZL. Są to: Justyna Bogucka-Czapska, Marcin Lewicki, Mikołaj Sinica i Bartosz Fiałek.

Tym samym wyparli ze składu kilku dotychczasowych działaczy. W zarządzie pozostał dr Zdzisław Szramik, zwolniony dyscyplinarnie ze swojego szpitala szef Regionu Podkarpackiego OZZL. - Dodatkowo postanowiliśmy odchudzić zarząd z 31 do 26 osób. Rezydenci stanowią 20 proc. obecnego zarządu - tłumaczy Krzysztof Bukiel, ponownie wybrany na stanowisko przewodniczącego OZZL.

Porozumienie Rezydentów także czeka zmiana władz. Jakub Kosikowski, dotychczasowy przewodniczący, uruchomił działalność prawniczą na rzecz lekarzy i nie będzie łączył jej z pracą związkową.

Kto stanie na czele związku? - Jesteśmy w przeddzień wyborów nowego prezydium i przewodniczącego. Sprawa rozstrzygnie się w najbliższym tygodniu - poinformował podyplomie.pl Marcin Sobotka, rzecznik Porozumienia Rezydentów.

Przypomnijmy, że dla wielu liderów młodych lekarzy związkowa aktywność okazała się trampoliną do sukcesu. Spektakularne zwycięstwo odniósł Łukasz Jankowski wygrywając wybory na prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Z kolei Michał Bulsa wszedł do prezydium, a Jarosław Biliński do rady Naczelnej Izby Lekarskiej.


ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować