Wolny dzień to wspólna sprawa

Młodzi lekarze walczą w mediach społecznościowych.

Młodzi lekarze aktywnie walczą o to, aby Wigilia była dla nich dniem wolnym od pracy. Tym razem poprzez szeroką akcję w mediach społecznościowych.
Rezydenci informują o dyskryminującym przepisie wprowadzającym dodatkowy dzień wolny od pracy 12 listopada. Lekarze tego dnia nie mają wolnego. Nie mogą mieć, bo przepis uchwalono w ostatniej chwili, a na ten dzień pacjenci już od dawna byli umówieni. Stąd pomysł, by w zamian za to lekarze mieli wolne 24 grudnia, bo tego dnia i tak gabinety są puste. Pomysłodawcy akcji zachęcają internautów do współdziałania.
„Niepodległość to prawa i obowiązki. Z obowiązków wywiązujemy się codziennie, również w święta. Jeżeli nie zgadzasz się na dyskryminowanie nas, medyków i naszych rodzin, to udostępnij! A politykom, na ich Facebooku i Twitterze, podsuń pomysł, jak mogą godnie potraktować nas i nasze rodziny. 12 listopada będziemy z naszymi pacjentami, a Wy pacjenci bądźcie z nami i nie pozwólcie, by pisane na kolanie ustawy podzieliły nas na lepszych i gorszych” – podało Porozumienie Rezydentów OZZL na swoim profilu.
Post udostępniło już kilkaset osób.

INK

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować