Dokument wstrząśnie antyszczepionkowcami?

90-letni lekarze przypomną o czasach bez szczepionek.

Jak przekonać nieprzekonanych do szczepień? Śląska Izba Lekarska wyprodukowała film, w którym najstarsi lekarze – prof. dr hab. med. Krystyna Karczewska, pediatra, oraz dr Tadeusz Krawecki, specjalista chorób zakaźnych, zaświadczają, jak wyglądały czasy wojny i po wojnie, gdy panowały odra, ospa i dyfteryt. Jakie były konsekwencje epidemii oraz jak leczyli masowo chorujące dzieci i dorosłych.

To kolejny etap kampanii, której celem jest zachęcanie społeczeństwa do szczepień. Wcześniej samorząd wydrukował plakaty do wyeksponowania w gabinetach, a także włączył się w akcję zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy, który przewiduje uzależnienie przyjęcia dziecka do przedszkola lub żłobka od wykonania szczepień. – To bardzo przejmująca opowieść lekarzy, mamy nadzieję, że w niektórych coś poruszy i zmieni ich postawę wobec szczepień – mówi Alicja van der Coghen, rzecznik prasowy Śląskiej Izby Lekarskiej.

Pięciominutowy film będzie tuż po nowym roku emitowany w telewizjach – obecnie trwa uzgadnianie szczegółów. Rozpowszechniany będzie także w internecie.

ID

Komentarze (1)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować

Dokument wstrzāśnie

05.01.2019 14:42

Skomentuję,kiddy obejrzę,ale idea cenna

0