Lekarze przeprowadzą debatę prezydencką o zdrowiu

Kulturalna, oparta na rzeczowych argumentach dyskusja

Choć odbyło się już kilka debat prezydenckich organizowanych przez redakcje telewizyjne i prasowe, to kwestie dotyczące zdrowia zostały w nich pominięte lub potraktowane marginalnie. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zaprosić sześciu kandydatów na prezydenta do debaty na temat ochrony zdrowia.
Jak przypominają organizatorzy, opieka zdrowotna była jednym z głównych tematów ostatniej kampanii parlamentarnej. Także w ostatnich miesiącach, głównie z uwagi na sytuację epidemiczną, jest przedmiotem szczególnego zainteresowania polityków, mediów i całego społeczeństwa. – Postanowiliśmy jako przedstawiciele środowiska lekarskiego przeprowadzić niezależną merytoryczną debatę – wyjaśniają organizatorzy.
Podkreślają przy tym, że organizacja ochrony zdrowia wpływa na wszystkie sfery funkcjonowania państwa i jego obywateli, w tym na gospodarkę.
Debata odbędzie się w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie 3 czerwca o godz. 11. Przewidziano trzy rundy pytań i jedną na podsumowanie. Pierwsza runda przewiduje to samo pytanie dla każdego kandydata, druga – odpowiedź na pytanie wylosowane przez kandydata, a w trakcie trzeciej rundy dla każdego kandydata zostanie wylosowane pytanie przesłane przez dziennikarzy.
Po udzieleniu odpowiedzi przez kandydata lekarze będą mogli zadać dodatkowe pytanie. Pytania nie będą wcześniej nikomu udostępnione.
Do debaty zostali zaproszeni: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz i Rafał Trzaskowski.
– Stworzymy warunki do kulturalnej, opierającej się na rzeczowych argumentach dyskusji – zapowiadają organizatorzy.
To pierwsza taka debata. W poprzednich latach kandydaci rzadko byli pytani o tematy dotyczące zdrowia.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować