Psychiatria bez granic: 'Zasady prawidłowego stosowania leków przeciwdepresyjnych. Dlaczego warto stosować dawki maksymalne?'

Podczas dzisiejszego spotkania gościem prof. dr hab. n. med. Piotra Gałeckiego będzie prof. Angelos Halaris (USA). Zapisz się na bezpłatny webinar z cyklu Psychiatria bez granic i bądź na bieżąco z wiedzą medyczną z zakresu psychiatrii > https://podyplomie.pl/webinars/52

Zaburzenia depresyjne obok uzależnień to najczęstszy problem psychiczny Polaków. Dostępne jest szerokie spektrum skutecznych leków przeciwdepresyjnych. Często jednak istnieje obawa przed stosowaniem ich w wysokich czy wręcz maksymalnych dawkach, a preferowaną strategią jest politerapia. Wykładowcy przedstawią zalety i wady zwiększania dawek leków oraz dołączania nowych substancji. Udzielą wskazówek jak prowadzić farmakoterapię, aby zminimalizować ryzyko depresji lekoopornej.


Jakie tematy poruszymy?

• Jak postawić prawidłową diagnozę depresji? Na co uważać, żeby uniknąć błędu?

• Najczęstsze błędy, które są przyczyną rozwoju depresji lekoopornej

• Czy w USA również, w przypadku niesatysfakcjonujących wyników leczenia, obserwuje się tendencję do szybkiej zamiany leku lub dołączania drugiej substancji? Czy nie lepszym rozwiązaniem jest zwiększenie dawki pierwszego leku?

• Czy uda się powstrzymać falę depresji, zwłaszcza w dobie pandemii? Jak z tym problemem radzi sobie system opieki zdrowotnej w USA?Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować