PSYCHIATRIA BEZ GRANIC

Zasady prawidłowego stosowania leków przeciwdepresyjnych. Dlaczego warto stosować dawki maksymalne?

  • 13/04/2021
  • 18:30
  • 60 min.
  • Logo mt gr angelini bh2
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Galeckiv2
prof. Angelos Halaris (USA) oraz prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki

Celem międzynarodowego projektu Psychiatria bez granic jest przekazanie Państwu najnowszych wytycznych i informacji z zakresu psychiatrii. W pierwszej edycji zainteresowanie wywiadami prowadzonymi przez profesora Piotra Gałeckiego wykazało 2500 lekarzy. Zagwarantowaliśmy Państwu ponad 500 minut praktycznych wskazówek przekazywanych przez światowej klasy specjalistów. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy kolejną edycję projektu Psychiatria bez granic.

Wśród naszych ekspertów tym razem znajdą się między innymi: prof. Dorota Religa, prof. Danuta Wasserman, prof. Andrew Chan, prof. Michael Davidson, prof. Noam Kitrey.

Poruszane tematy
Zaburzenia depresyjne obok uzależnień to najczęstszy problem psychiczny Polaków. Dostępne jest szerokie spektrum skutecznych leków przeciwdepresyjnych. Często jednak istnieje obawa przed stosowaniem ich w wysokich czy wręcz maksymalnych dawkach, a preferowaną strategią jest politerapia. Wykładowcy przedstawią zalety i wady zwiększania dawek leków oraz dołączania nowych substancji. Udzielą wskazówek jak prowadzić farmakoterapię, aby zminimalizować ryzyko depresji lekoopornej.

Agenda

• Jak postawić prawidłową diagnozę depresji? Na co uważać, żeby uniknąć błędu?
• Najczęstsze błędy, które są przyczyną rozwoju depresji lekoopornej
• Czy w USA również, w przypadku niesatysfakcjonujących wyników leczenia, obserwuje się tendencję do szybkiej zamiany leku lub dołączania drugiej substancji? Czy nie lepszym rozwiązaniem jest zwiększenie dawki pierwszego leku?
• Czy uda się powstrzymać falę depresji, zwłaszcza w dobie pandemii? Jak z tym problemem radzi sobie system opieki zdrowotnej w USA?


- - -

ℹ️ Uczestnicy pierwszej edycji "Psychiatria bez granic", którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy drugiej edycji. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie Więcej >


DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA