Tylko do 18.10 kup bilet na XV Kongres Akademii po Dyplomie - Ginekologia w nowej niższej cenie!  Sprawdź >

PSYCHIATRIA BEZ GRANIC

Nowe postrzeganie schizofrenii zaprezentowane w klasyfikacji ICD-11 – co się zmieni w praktyce klinicznej?

  • 26/10/2021
  • 18:30
  • 60 min.
  • Logo mt gr
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Ga%c5%82ecki
prof. Istvan Bitter oraz prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki

Zbudowani Państwa zainteresowaniem drugą edycją międzynarodowego projektu edukacyjnego „Psychiatria bez granic”, kontynuujemy projekt jesienią 2021 roku. Przed Państwem kolejne wywiady prof. Piotra Gałeckiego z wybitnymi ekspertami z wiodących ośrodków naukowych i akademickich z całego świata. Rozmowy będą dotyczyły ważnych problemów klinicznych, jak schizofrenia, depresja, współchorobowość psychiczna i somatyczna. Omówimy zmiany w podejściu związane z nową klasyfikacją chorób ICD-11, która w szczególny sposób „reformuje” psychiatrię. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością zapraszamy na kolejne. Uczestnicy poprzedniej edycji są zapisani automatycznie. Nie ma konieczności dokonywania ponownego zapisu.

Poruszane tematy

ICD-11 ma być narzędziem dla praktyków klinicznych, badaczy i pacjentów służącym lepszej i sprawniejszej identyfikacji osób, które potrzebują pomocy w zakresie zdrowia psychicznego, tak aby leczenie tej grupy pacjentów było możliwie najbardziej skuteczne. Paradoksalnie, ze względu na ograniczony dostęp do psychiatrów na świecie, nie oni będą głównymi odbiorcami tego dokumentu. Najprawdopodobniej staną się nimi lekarze pierwszego kontaktu oraz opiekunowie środowiskowi. Zachęcamy więc szerokie grono lekarzy do wysłuchania dyskusji dotyczącej postrzegania schizofrenii jako choroby opisywanej nie w formie ścisłych kategorii, lecz raczej w formie wymiarowej (odnoszącej się do określonej cechy klinicznej). O tym, w jaki sposób takie podejście może poprawić skuteczność leczenia schizofrenii, porozmawiają prof. Istvan Bitter i prof. Piotr Gałecki.  • codzienne dylematy związane z nową klasyfikacją chorób psychicznych ICD-11 (ścisłe kryteria czy ogólne wskazówki diagnostyczne, zawężenie pola decyzji czy ryzyko niskiej rzetelności rozpoznań)
  • współchorobowość somatyczna pacjentów cierpiących na schizofrenię z przeważającymi objawami negatywnymi – jak zapobiegać skróceniu oczekiwanego czasu życia
  • doświadczenia płynące ze stosowania kariprazyny na Węgrzech – wskazówki dla polskich klinicystów

- - -

ℹ️ Uczestnicy poprzednich edycji "Psychiatria bez granic", którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy trzeciej edycji. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie Więcej >


DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA