PSYCHIATRIA BEZ GRANIC

Neurobiologiczne podstawy objawów schizofrenii, z uwzględnieniem objawów negatywnych

  • 18/10/2022
  • 18:30
  • 60 min.
  • Belka gedeon
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

20220428
prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki, prof. Henry Nasrallah (USA)

Zbudowani Państwa zainteresowaniem trzecią edycją międzynarodowego projektu edukacyjnego „Psychiatria bez granic”, kontynuujemy projekt od wiosny 2022 roku. Przed Państwem kolejne wywiady prof. Piotra Gałeckiego z wybitnymi ekspertami z wiodących ośrodków naukowych i akademickich z całego świata. Rozmowy będą dotyczyły ważnych problemów klinicznych, jak schizofrenia, depresja, współchorobowość psychiczna i somatyczna. Omówimy zmiany w podejściu związane z nową klasyfikacją chorób ICD-11, która w szczególny sposób „reformuje” psychiatrię. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością zapraszamy na kolejne. Uczestnicy poprzedniej edycji są zapisani automatycznie. Nie ma konieczności dokonywania ponownego zapisu.

Poruszane tematy
• Jakie są neurobiologiczne podstawy współczesnej psychofarmakoterapii schizofrenii?
• Jakie jest podłoże neurobiologiczne objawów negatywnych w zaburzeniach psychicznych?
• Czy możliwe jest występowanie tylko objawów negatywnych w schizofrenii?
• Czy możliwe jest aby w przyszłości dysponować lekiem na schizofrenię, dzięki któremu pacjenci mogliby funkcjonować zupełnie bez żadnych objawów?

Badania neurobiologiczne umożliwiają poznanie patofizjologii schizofrenii. Osoby, które na nią cierpią podlegają działaniu większej liczby czynników zakłócających rozwój mózgu i jednocześnie wykazują na nie szczególną wrażliwość. Przykładowo negatywne wydarzenia w okresie wczesnodziecięcym powodują zwiększenie ryzyka zachorowania na schizofrenię, jak również jej mniej pomyślny przebieg.
O tym  jakie są możliwe mechanizmy neurobiologiczne powodujące zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania na schizofrenię oraz wpływające na funkcjonowanie pacjenta porozmawiają prof. Henry Nasrallah oraz prof. Piotr Gałecki.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA