W Warszawie powstał nowy Oddział Transplantacji Szpiku i Terapii Komórkowych

Większe możliwości leczenia dla liczniejszej grupy chorych

Oddział Kliniczny Transplantacji Szpiku i Terapii Komórkowych otwarto przy Klinice Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM.
- Jest to 20-łóżkowy oddział, na którym przede wszystkim mają być prowadzone zabiegi transplantacji komórek krwiotwórczych allogenicznych oraz innowacyjne terapie genetycznie modyfikowanymi limfocytami CAR-T – mówi prof. Grzegorz Basak, kierownik Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych.
Supernowoczesny oddział spełnia najwyższe standardy sanitarne - zamontowano w nim specjalne filtry HEPA, a powietrze wymieniane jest od 8 do 12 razy na godzinę, co redukuje ryzyko zakażeń drogą wziewną. Prowadzić będzie leczenie pacjentów w doskonałych warunkach, z dostępem do najnowocześniejszych terapii komórkowych – od chwili diagnozy, aż do całkowitego powrotu do zdrowia. Na oddziale jest pokój spotkań z rodziną.
Prof. Zbigniew Gaciong, rektor WUM informuje, że na oddziale rozwijana będzie terapia CAR-T. - WUM jest liderem największego projektu w tym zakresie w kraju. To nasz sztandarowy projekt i bardzo się cieszę, że będzie kontynuowany w odpowiednich warunkach. Otwarcie nowego oddziału jest bardzo istotne również dla UCK WUM, ponieważ oznacza poszerzenie możliwości terapii dla naszych chorych – podkreśla rektor WUM.
Wśród partnerów wspierających nową inwestycję w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest Fundacja DKMS, która przekazała łącznie ponad 1,2 mln zł na zakup nowoczesnej aparatury medycznej oraz Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która ufundowała sprzęt rehabilitacyjny.
Oddział Kliniczny Transplantacji Szpiku i Terapii Komórkowych przejmuje tymczasowo zadania dotychczasowego, mniejszego oddziału, gdzie były prowadzone transplantacje i leczenie chorych na białaczki. Po jego wyremontowaniu utworzony zostanie osobny Pododdział Leczenia Białaczek, przejmujący tę grupę chorych. Ostatecznie, docelowo będzie funkcjonował 20-łóżkowy oddział transplantacyjny i 16-łóżkowy oddział białaczkowy co znacznie zwiększy możliwości leczenia liczniejszej grupy chorych.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować