Schizofrenia z objawami negatywnymi – jak ją rozpoznać?

Psychiatria bez granic

Za nami pierwsze webinarium "Schizofrenia z objawami negatywnymi – jak ją rozpoznać?" z naszego nowego projektu edukacyjnego "Psychiatria bez granic". Podczas spotkania, prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki przeprowadził rozmowę z prof. Christoph U. Correll. Jakie tematy poruszyliśmy?

✔️ definicje problemu
✔️ jakimi skalami do badania przeważających lub przetrwałych objawów negatywnych dysponujemy
✔️ jakimi narzędziami do diagnozowania przeważających i przetrwałych objawów negatywnych posługują się polscy psychiatrzy
✔️ jakie kryteria i objawy są uwzględniane w skalach
✔️ jak COVID-19 wpływa na pacjentów z chorobami psychicznymi, jak zmienia funkcjonowanie opieki psychiatrycznej

Nie mogłeś uczestniczyć w webinarium? Nagranie z wydarzenia jest już dostępne na naszej stronie ▶️ https://pody.pl/nagranie0610


Co to jest projekt edukacyjny "Psychiatria bez granic"?

Aby dostarczyć Państwu najnowszych informacji skupionych wokół psychiatrii, powołaliśmy do istnienia projekt, który pozwala czerpać wiedzę bezpośrednio od znanych i cenionych ekspertów ze światowych ośrodków naukowych i klinicznych. To pierwsza tego typu inicjatywa w kraju i niepowtarzalna okazja do uczenia się na doświadczeniach psychiatrów z niemal wszystkich kontynentów.

Zapraszamy Państwa do udziału w cyklu webinariów, podczas których światowej klasy specjaliści, uwzględniając zalecenie polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, dzielić się będą sposobami na rozwiązywanie problemów z codziennej praktyki.

Podczas kolejnych spotkań prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki porozmawia z ekspertami praktykującymi w różnych częściach świata, w różnych warunkach i systemach opieki. Wnioski z tych rozmów przeniesiemy na grunt rodzimej psychiatrii. Gośćmi prof. dr. hab. n. med. będą m.in.: prof. Christoph U. Correll, prof. Angelos Halaris, prof. Michael Maes i  prof. Michael Berk.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Tematem kolejnego webinarium, które odbędzie się już 13 października 2020 roku będzie: Nowe schematy leczenia depresji lekoopornej. Zapisz się na cykl spotkań on-line ▶️ https://podyplomie.pl/webinars/52

ℹ️ Uczestnicy pierwszego spotkania projektu "Psychiatria bez granic", którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

MM

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować