Przypomnij pacjentowi o białej sobocie

30 stycznia 2019

Medyczne atrakcje podczas XIX Światowego Dnia Walki z Rakiem.

W sobotę, 2 lutego, w ośrodkach onkologicznych w całym kraju odbędzie się akcja Dzień Drzwi Otwartych. Tak od wielu lat w pierwszą sobotę lutego pod patronatem Polskiej Unii Onkologii obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Przygotowane atrakcje znacznie wykraczają poza tradycyjnie bezpłatne konsultacje i badania. Dlatego warto wejść na stronę internetową puo.pl i zapoznać się z dokładnym programem i ofertą w poszczególnych miastach.
Również Radomskie Centrum Onkologii jak co roku bierze udział w akcji. W godz. 10-14 odbędą się badania, a ponadto będzie można: spotkać się z onkologiem, chirurgiem onkologicznym, radioterapeutą, neurochirurgiem, wykonać profilaktyczną mammografię (50-69 lat), zapisać się na badania profilaktyczne, porozmawiać z rehabilitantem, dietetykiem, Amazonkami, osobami ze Stowarzyszenia Stomijnego, wziąć udział w warsztatach makijażu i pielęgnacji – przy czym na niektóre z badań obowiązują zapisy.
Dr n. med. Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii, zachęca lekarzy do współpracy i nagłaśniania kampanii. – W naszym kraju, pomimo poprawy wyników leczenia w okresie ostatnich 15-20 lat (z 30 proc. do 45 proc. przeżyć wieloletnich), nadal średnie wskaźniki przeżycia są niższe o 10-15 punktów procentowych od uzyskiwanych w większości krajów Unii Europejskiej! – dodaje dr Meder.

ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować