Lekarzu, potrzebujesz testu? Zgłoś się do izby

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie proponuje swoim członkom darmowe testy

By wspomóc lekarzy w trudnym czasie, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie kupiła najbardziej poszukiwane obecnie dobro – wymazówki do testów na obecność SARS-CoV-2. To rozwiązanie dla członków izby, którzy muszą się przebadać, a nie mają innej możliwości.
W ten sposób izba chce się przyczynić do ograniczania ryzyka zakażeń wśród personelu medycznego oraz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa. Wymazówkę można odebrać w siedzibie izby przy ul. Puławskiej 18 lub w Delegaturze Radomskiej przy ul. Rwańskiej 16. Badania lekarzy są finansowane przez Warsaw Genomics pro publico bono.
– Testy to podstawa, dlatego nasza izba postanowiła skupić się na zorganizowaniu tej formy wsparcia dla lekarzy – napisała w komunikacie warszawska izba. – Wymazówki docierają do nas partiami, systematycznie, dlatego prosimy o korzystanie ze wsparcia w sposób odpowiedzialny, tak by starczyło dla tych lekarzy, którzy aktualnie muszą szybko rozwiać swoje wątpliwości dotyczące zakażenia.
Izba prosi, by nie brać wymazówek na zapas. – Nie narzucamy sobie limitu w zamówieniach wymazówek, jednak z uwagi na ograniczenia w jednorazowo docierających ilościach, by założenia naszej akcji nie straciły sensu i była ona efektywna, prosimy o korzystanie z naszej pomocy w przypadku zaistnienia potrzeby przeprowadzenia testu. Epidemia jest trudnym czasem, co lekarze odczuwają w sposób szczególnie dotkliwy, dlatego liczymy na Państwa odpowiedzialną postawę i wzajemne zrozumienie – poinformowano w komunikacie.
Przed zgłoszeniem się lekarze spoza szpitali powinni wysłać maila na adres: info@warsawgenomics.pl, podając imię, nazwisko, nr PWZ, nazwę placówki w celu weryfikacji. Dalsze instrukcje przyjdą w mailu zwrotnym, w tym bezpłatny kod i link do rejestracji.
Lekarze ze szpitali pracujących dla NFZ powinni najpierw zarejestrować się przez https://rejestrcovid.mz.gov.pl/ lub https://ewp.mz.gov.pl.
Izba uczula zainteresowanych, aby po odbiór probówek zgłaszały się wyłącznie osoby zdrowe, bez podejrzenia COVID-19. Odbiór jest możliwy w izbie codziennie, całodobowo (wejście od ul. Rejtana, proszę dzwonić domofonem). W Delegaturze Radomskiej wymazówki można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-15.00.
Wynik powinien być gotowy w ciągu 24 godz. od momentu dostarczenia próbki do laboratorium. Można go otrzymać drogą elektroniczną.
Zapytania można zgłaszać pod nr tel. 22 542 83 48 w godz. 10.00-15.00, bądź mailowo – biuro@oilwaw.org.pl.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować