Pacjenci wybiorą medyków na medal

Rzecznik Praw Pacjenta zachęca do podziękowania lekarzom i pielęgniarkom

Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec wyszedł z inicjatywą uhonorowania pracowników medycznych, którzy w trudnych warunkach pandemii COVID-19 wykazują się szczególną empatią, wrażliwością i życzliwością. Konkurs „Medyk na Medal” ma być okazją do podziękowania tym, którzy na co dzień ratują życie i zdrowie.
- Drodzy Pacjenci! Od ponad roku obserwujemy wyjątkowe postawy pracowników medycznych, którzy w sytuacji pandemii wykazali się ogromną wrażliwością, zaangażowaniem i poświęceniem – podnosząc tym samym poczucie bezpieczeństwa pacjentów. Wielu z nich pomagało pacjentom po godzinach pracy, czy czuwało przy nich – niejednokrotnie zastępując najbliższych – napisał rzecznik w komunikacie do pacjentów.
Lekarzy będą zgłaszać sami pacjenci opisując trzy elementy ich pracy: bezpieczeństwo, komunikacja i oddanie pacjentom. Powinni dokładnie opisać, co świadczy o wyjątkowej postawie i zaangażowaniu medyka oraz życzliwości i empatii podczas udzielania świadczeń zdrowotnych.
Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 15 sierpnia. Zwycięzców poznamy podczas gali wręczenia statuetek, które są nagrodą w konkursie. 

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować