Bezpłatna debata "Przeziębienie, grypa, COVID-19 a może krztusiec? Różnicowanie kliniczne w gabinecie lekarza POZ"

Chcesz dowiedzieć się jak różnicować przeziębienie, grypę, COVID-19 czy też krztusiec? Zapraszamy do udziału w bezpłatnej debacie! W spotkaniu wezmą udział eksperci ze świata medycyny: 👨‍⚕️ prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, 👨‍⚕️ prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki, 👩‍⚕️ prof. dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch, 👨‍⚕️ prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski.


Aby wziąć udział w wydarzeniu, zapisz się na naszej stroniehttp://pody.pl/webinar1810Jakie tematy poruszymy podczas spotkania?
✔ Różnicowanie objawów i chorób zakaźnych w gabinecie internisty i lekarza rodzinnego. Kiedy do rozpoznania wystarczy wywiad i badanie przedmiotowe? Kogo kierować na badania dodatkowe zarówno laboratoryjne, jak i obrazowe? Którzy pacjenci wymagają pogłębionej diagnostyki (np. co może wskazywać na niedobory odporności). Czy coś w tym zakresie zmieniła pandemia COVID-19?
✔ Czy zbierając wywiad warto pytać o historię szczepień, czyli o tym czy wiedza o przebytych szczepieniach może ułatwić lub ukierunkować diagnostykę?
✔ Kiedy rozmawiać z dorosłymi o szczepieniach, do których wskazania kojarzone są przede wszystkim z młodym wiekiem (np. przeciw krztuścowi i TDaP). Co powinni zrobić lekarze, aby rozpowszechnić ideę szczepień przypominających przez całe życie?
✔ Dostępność do bezpłatnych szczepień dla dorosłych – czy lekarze dostatecznie dobrze wykorzystują możliwości. Przypomnienie i wskazanie grup pacjentów, którzy mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko różnym chorobom zakaźnym. Perspektywa dalszych zmian w tym obszarze.
✔ Mówmy jednym głosem, czyli jak realizować szczepienia wśród ciężarnych. Rola ginekologa, lekarza POZ, położnej.
✔ Pamiętajmy o sobie i dbajmy o siebie – podsumowanie szczepień zalecanych pracownikom służby zdrowia. Szczepienia lekarzy jako czynnik motywujący dla pacjentów.Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować