Czy Jarosław Kaczyński podejmie dialog z medykami z białego miasteczka?

Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia pisze do prezesa PiS

Szanowny Panie Prezesie, zwracamy się do pana jako do osoby, która dostrzega najtrudniejsze problemy społeczne i nie boi się podejmować ryzyka ich rozwiązywania. Reprezentujemy 600 tys. pracowników publicznej ochrony zdrowia i walczymy o warunki, które umożliwiają nam wykonywanie naszych obowiązków, czyli ratowanie i dbanie o ludzkie życie i zdrowie na najwyższym poziomie oraz w zgodzie z naszą wiedzą i umiejętnościami – napisał do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia.
Protestujący medycy zwracają uwagę, że ich walka o ochronę zdrowia nie dotyczy tylko płac. - Nie jest prawdziwą teza ministra zdrowia, iż nasz protest jest tylko o podwyżki. To kiepska próba ucieczki od prawdziwych problemów, które dotykają 40 mln pacjentów, a szczególnie tych najsłabszych, najuboższych, z mniejszych miejscowości – czytamy w liście.
Medycy zdecydowali się zwrócić do wicepremiera, prezesa partii rządzącej, wobec zlekceważenia ich przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Ich prośby o spotkanie z premierem Morawieckim nie przyniosły rezultatu. Premier nie odpisał na żaden z listów czy apeli.
Medycy podkreślają, że nie chcą eskalacji i zaostrzenia protestu, bo nie chodzi im o awanturę polityczną i mają nadzieję, że prezes PiS zainicjuje dialog. - Nam nie chodzi o awanturę polityczną. Ani razu nie zwróciliśmy się, ani nie skorzystaliśmy ze wsparcia politycznego. Nam zależy tylko na merytorycznej rozmowie, która doprowadzi do rozwiązania problemów, do wdrażania mechanizmów, które pozwolą nam bezpiecznie i efektywnie leczyć – dodają.
- Prosimy pana prezesa o zainicjowanie prawdziwego dialogu ze stroną rządową, z osobami które posiadają zarówno kompetencje finansowe, jak zarządcze i wiedzę o systemie ochrony zdrowia, ale przede wszystkim posiadają zrozumienie dla kluczowych problemów społecznych - apelują medycy.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować