darmowy webinar

Pacjenci ze stwardnieniem rozsianym zakażeni wirusem SARS-CoV-2

  • 26/05/2020
  • 60 min.
  • Loga belka merck
Obejrzyj nagranie

zaloguj się

lub
zarejestruj
Stepien adam001
prof. Adam Stępień

Kryteria rozpoznania stwardnienia rozsianego oraz kwalifikacji do leczenia w zależności od postaci klinicznej i stopnia aktywności choroby są podstawowym narzędziem ułatwiającym codzienną pracę z pacjentami. Czy powinny być stosowane bez modyfikacji również w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2? Czy jednak konieczna jest modyfikacja leczenia lub szczególny nadzór nad pacjentami? U których pacjentów należy rozważyć odstawienie leczenia, jego zmianę oraz jak zminimalizować ewentualne ryzyko zaostrzenia. Na te i inne pytania odpowie prof. Adam Stępień – kierownik Kliniki Neurologii WIM w Warszawie.

Poruszane tematy

- Jak rozpoczynać terapię stwardnienia rozsianego w dobie pandemii
- Zasady kontynuowania terapii, planowania wizyt kontrolnych i nadzoru nad pacjentami w stabilnej fazie choroby, również tymi włączonymi do programów lekowych
- Leczenie wpływające na naturalny przebieg choroby – czy wymaga modyfikacji u chorych zakażonych wirusem SARS-CoV-2? Co z pacjentami bez aktywnego zakażenia?
- Postępowanie w przypadku zaostrzeń
- Limfopenia w przebiegu leczenia SM – co dalej?
- Nadzór nad pacjentami z chorobami współistniejącymi ze stwardnieniem rozsianym (chorobami sercowo-naczyniowymi, cukrzycą, POChP, innymi chorobami autoimmunologicznymi

Korzyści

Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA