ŚWIĄTECZNA DARMOWA DOSTAWA od 20 grudnia do 8 stycznia! Zamówienia złożone w tym okresie wyślemy od 2 stycznia 2025. Sprawdź >

darmowy webinar

Pielęgnacja jamy ustnej niemowląt, czyli sekrety infekcji grzybiczych

  • 28/05/2020
  • 60 min.
  • Teva6
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Zdj%c4%99cie beata pawlus1
dr n. med. Beata Pawlus

– pediatra, neonatolog. W latach 1991-2005 pracownik naukowy i nauczyciel akademicki w Klinice Położnictwa i Perinatologii PAM w Szczecinie. Od 2005 roku Ordynator Oddziału Neonatologii Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie.
Sekretarz Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Członek Zarządu Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. Członek Rady Naukowej Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Konsultant kliniczny Regionalnego Banku Mleka Kobiecego w Warszawie. Autorka licznych publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych.

Poruszane tematy

Pielęgnację jamy ustnej dziecka należy rozpocząć już w okresie noworodkowym. Choć to prawda oczywista, to znaczna grupa rodziców nie przestrzega zaleceń i nie identyfikuje się z tą potrzebą. Webinarium będzie krótkim resume rzetelnej wiedzy, oddzieleniem faktów od mitów oraz źródłem argumentów, którymi można przekonać rodziców do właściwych zachowań. Podam te klika wypracowanych sposobów radzenia sobie z ich przekonaniami, głęboko zakorzenionymi, ale nie popartymi wiedzą naukową i doświadczeniem lekarzy.

Agenda
• Wpływ sposobu karmienia na rozwój zgryzu i uzębienia (karmienie piersią, wprowadzanie nierozdrobnionych pokarmów stałych łyżką, dokarmianie w nocy, dopajanie)
• Sprawdzone sposoby oczyszczania jamy ustnej jako profilaktyka zakażeń grzybiczych i próchnicy
• Pleśniawki – na co uczulić rodziców (objawy, nietypowe lub trudno dostępne lokalizacje, antybiotykoterapia, drogi szerzenia się zakażenia, np. zainfekowana pierś, oblizywanie smoczka, sztućców itd.)
• Leczenie infekcji grzybiczych jamy ustnej w przypadku rozprzestrzenienia się zakażenia na gardło, krtań, tchawicę, oskrzela
• Grupy szczególnego ryzyka infekcji grzybiczych – które to są i jak postępować

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA