darmowy webinar

Łączenie leków psychotropowych z innymi lekami - wskazówki praktyczne

  • 18/05/2020
  • 60 min.
  • Logo set2
Obejrzyj nagranie

zaloguj się

lub
zarejestruj
We1805
Prowadzący:

Dr n. med. Iwona Patejuk-Mazurek
Specjalista psychiatra, specjalista terapii środowiskowej.
Jest kierownikiem Centrum Zdrowia Psychicznego w Pruszkowie, w ramach programu pilotażowego NPOZP, a także pracuje naukowo i dydaktycznie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
W pracy klinicznej skupia się wokół zaburzeń psychicznych dorosłych, a szczególnie depresji, choroby afektywnej dwubiegunowej i schizofrenii, ale też leczenia zaburzeń snu i fibromialgii.
Oprócz pracy klinicznej i dydaktycznej, prowadzi szkolenia z zakresu psychiatrii i komunikacji dla lekarzy i innych grup zawodowych. Jest autorką i współautorką rozdziałów w podręcznikach, artykułów oraz opracowań naukowych z obszaru psychiatrii, arteterapii, komunikacji oraz poradników o chorobach psychicznych dla pacjentów i ich rodzin.
Jest propagatorką psychoedukacji w chorobach psychicznych (zajęcia dla pacjentów i ich rodzin, warsztaty i szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek).

prof. dr hab. n. med. Paweł Mierzejewski
Spotkanie poprowadzi prof. Paweł Mierzejewski, który jest ekspertem w dziedzinie farmakologii, specjalista psychiatra. Profesor jest kierownikiem Zakładu Farmakologii, Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Zajmuje się poszukiwaniem nowych leków i zastosowaniem nowych technologii w leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego. Profesor Mierzejewski jest wice przewodniczącym Sekcji Psychiatrii Biologicznej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, autorem ponad 100 publikacji naukowych, lekarzem praktykiem. Podczas spotkania podzieli się swoimi przemyśleniami na temat interakcji leków psychotropowych z innymi lekami, przedstawi praktyczne przykłady, podkreśli najistotniejsze interakcje, o których warto pamiętać.

Poruszane tematy

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium „Łączenie leków psychotropowych z innymi lekami – wskazówki praktyczne”, które poprowadzą prof. dr hab. n. med. Paweł Mierzejewski i dr n. med. Iwona Patejuk-Mazurek


W obecnej sytuacji epidemicznej można liczyć się ze wzrostem ilości pacjentów, którzy będą trafiać do lekarzy POZ z powodu zaburzeń depresyjnych, lękowych czy zaburzeń snu, chorując już na inne choroby somatyczne, np. nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. Zapewne nie wszyscy z nich będą chcieli odwiedzić gabinet psychiatry, pomimo, że będą funkcjonować gorzej, jak do tej pory. Może się zdarzyć, że pogorszenie stanu psychicznego będzie negatywnie wpływać na przebieg stabilnej dotychczas choroby somatycznej, wywołując dodatkowo niepokój. A z drugiej strony, pacjenci leczeni do tej pory przez psychiatrów z powodu chorób psychicznych – również zapadają na choroby somatyczne i przyjmują leki na te schorzenia.


Celem tego spotkania będzie przekazanie informacji praktycznych na temat łączenia leków psychotropowych z innymi lekami. Przybliżone zostaną możliwe interakcje leków przeciwpsychotycznych i przeciwdepresyjnych oraz normotymicznych z najczęściej stosowanymi grupami leków internistycznych. Spotkanie rozpocznie się krótkim wstępem teoretycznym, dotyczącym zagadnienia interakcji farmakologicznych.


Podczas spotkania – będzie możliwość zadawania pytań dotyczących tego tematu.

- - -

Nie wiesz jak się zalogować do transmisji ?
Odpowiedzi na to, jak i inne pytania znajdziesz na stronie FAQ >

Korzyści

Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA