darmowy webinar

Wpływ SARS-CoV-2 na postawy dotyczące szczepień

  • 04/06/2020
  • 60 min.
  • Logo1
Obejrzyj nagranie

zaloguj się

lub
zarejestruj
Czajka sobierajski
dr n. med. Hanna Czajka, dr Tomasz Sobierajski

Szanowni Państwo,
zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium „Wpływ SARS-CoV-2 na postawy dotyczące szczepień”, które poprowadzą dr n. med. Hanna Czajka – lekarz chorób zakaźnych, pediatra oraz dr Tomasz Sobierajski – socjolog zajmujący się m.in. problematyką wakcynologii społecznej.

Poruszane tematy
Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na jakość życia pacjentów, potęgując uczucie niepokoju. To, w jaki sposób dany pacjent zareaguje na wybuch i przebieg pandemii, nie jest kwestią wyłącznie osobistych predyspozycji, ale również uwarunkowań społecznych. Sytuacja zagrożenia, z jaką mamy aktualnie do czynienia, może znacząco wpłynąć na dalsze postępowanie i podejmowane decyzje, także te dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych.
Czy obecna sytuacja epidemiologiczna wpłynie na wyszczepialność przeciwko chorobom, którym jesteśmy w stanie zapobiegać, w tym przeciwko grypie? Czy epidemia jest okazją do budowania zaufania społecznego do szczepień i kształtowania postaw prozdrowotnych?

Podczas spotkania omówimy aktualne dane dotyczące ilości wykonanych szczepień ochronnych przeciwko grypie oraz innym chorobom zakaźnym. Odpowiemy na pytanie, jak na tle innych państw wypada Polska. Przyjrzymy się również mechanizmom zachowań pacjentów, które mogą warunkować podejmowane decyzje dotyczące stosowania szczepień ochronnych.

Agenda:

• Aktualna epidemiologia chorób zakaźnych w Polsce i na świecie
• Statystyki dotyczące ilości wykonywanych zalecanych szczepień ochronnych, w tym przeciwko grypie
• Zachorowalność na grypę w Polsce w ostatnich latach oraz częstość występowania powikłań
• Mechanizmy zachowań pacjentów, które warunkują podejmowanie decyzji dotyczących stosowania szczepień ochronnych
• Ruchy antyszczepionkowe i ich wpływ na społeczeństwo w czasie pandemii i po jej zakończeniu
• Wpływ pandemii na zaufanie i szacunek dla lekarzy wśród chorych

Zapraszamy do udziału w spotkaniu i zadawania pytań!
Korzyści

Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA