ŚWIĄTECZNA DARMOWA DOSTAWA od 20 grudnia do 8 stycznia! Zamówienia złożone w tym okresie wyślemy od 2 stycznia 2025. Sprawdź >

darmowy webinar

Wpływ SARS-CoV-2 na postawy dotyczące szczepień

  • 04/06/2020
  • 60 min.
  • Logo1
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Czajka sobierajski
dr n. med. Hanna Czajka, dr Tomasz Sobierajski

Szanowni Państwo,
zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium „Wpływ SARS-CoV-2 na postawy dotyczące szczepień”, które poprowadzą dr n. med. Hanna Czajka – lekarz chorób zakaźnych, pediatra oraz dr Tomasz Sobierajski – socjolog zajmujący się m.in. problematyką wakcynologii społecznej.

Poruszane tematy
Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na jakość życia pacjentów, potęgując uczucie niepokoju. To, w jaki sposób dany pacjent zareaguje na wybuch i przebieg pandemii, nie jest kwestią wyłącznie osobistych predyspozycji, ale również uwarunkowań społecznych. Sytuacja zagrożenia, z jaką mamy aktualnie do czynienia, może znacząco wpłynąć na dalsze postępowanie i podejmowane decyzje, także te dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych.
Czy obecna sytuacja epidemiologiczna wpłynie na wyszczepialność przeciwko chorobom, którym jesteśmy w stanie zapobiegać, w tym przeciwko grypie? Czy epidemia jest okazją do budowania zaufania społecznego do szczepień i kształtowania postaw prozdrowotnych?

Podczas spotkania omówimy aktualne dane dotyczące ilości wykonanych szczepień ochronnych przeciwko grypie oraz innym chorobom zakaźnym. Odpowiemy na pytanie, jak na tle innych państw wypada Polska. Przyjrzymy się również mechanizmom zachowań pacjentów, które mogą warunkować podejmowane decyzje dotyczące stosowania szczepień ochronnych.

Agenda:

• Aktualna epidemiologia chorób zakaźnych w Polsce i na świecie
• Statystyki dotyczące ilości wykonywanych zalecanych szczepień ochronnych, w tym przeciwko grypie
• Zachorowalność na grypę w Polsce w ostatnich latach oraz częstość występowania powikłań
• Mechanizmy zachowań pacjentów, które warunkują podejmowanie decyzji dotyczących stosowania szczepień ochronnych
• Ruchy antyszczepionkowe i ich wpływ na społeczeństwo w czasie pandemii i po jej zakończeniu
• Wpływ pandemii na zaufanie i szacunek dla lekarzy wśród chorych

Zapraszamy do udziału w spotkaniu i zadawania pytań!
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA