darmowy webinar

Długodziałające leki przeciwpsychotyczne – wyzwanie czy okazja w obecnych czasach?

  • 03/06/2020
  • 60 min.
  • Web
Obejrzyj nagranie

zaloguj się

lub
zarejestruj
Prelegenci
prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec, dr hab. n. med. Marcin Siwek

prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec - kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.  Promotor 17 ukończonych prac doktorskich, był opiekunem 5 habilitacji w Katedrze Psychiatrii PUM. Opublikował przeszło 300 prac oryginalnych, poglądowych w języku polskim, angielskim i niemieckim.  

dr hab. n. med. Marcin Siwek – specjalista psychiatrii, Kierownik Zakładu Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii UJ CM oraz Zastępca Kierownika Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Krakowie 

Poruszane tematy
Samowolne przerywanie leczenia, pomijanie poszczególnych dawek leków jest niestety bardzo częstym zjawiskiem wśród pacjentów ze schizofrenią.
Może mieć to bardzo negatywne skutki wiążące się z wysokim ryzykiem nawrotu objawów choroby i w konsekwencji koniecznością hospitalizacji, czego zwłaszcza w obecnych czasach pandemii jak najbardziej należałoby unikać.
Leki przeciwpsychotyczne w iniekcjach o przedłużonym działaniu stanowią jedną z najefektywniejszych strategii przeciwdziałania nawrotom w schizofrenii.
Dlaczego tylko ok 4% pacjentów ze schizofrenią w Polsce korzysta z tej opcji terapeutycznej?
Korzyści

Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA