darmowy webinar

Przyczyny, charakterystyka kliniczna i terapia depresji w różnych grupach wiekowych

  • 20/08/2020
  • 60 min.
  • Logo bar
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Ga%c5%82ecki piotr pryw
Prof. Piotr Gałecki

Depresja jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Cechuje się znacznym pogorszeniem jakości życia i długą niezdolnością do pracy. Wydajność pracujących osób z depresją jest mniejsza niż osób bez depresji o około 5-6 godzin tygodniowo. Obraz kliniczny tej choroby różni się w zależności od wieku pacjenta, który na nią cierpi, a dotyka każdej grupy wiekowej. Nieleczony epizod depresyjny wiąże się także ze znacznym ryzykiem samobójstwa.

Podczas webinaru przedstawimy główne przyczyny i różnice w obrazie klinicznym depresji w zależności od wieku pacjenta, a także optymalne strategie terapeutyczne nie tylko zależnie od wieku, ale i możliwych interakcji lekowych lub objawów niepożądanych.

Poruszane tematy

- przyczyny neurorozwojowe depresji
- obraz kliniczny depresji w zależności od wieku
- leczenie depresji w różnych grupach wiekowych
- ryzyko związane z farmakoterapią depresji

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA