Tylko do 31.01
 bilet na kongres Pediatria, Psychiatria, Neurologia kupisz w niższej cenie! Sprawdź >

darmowy webinar

Pacjent z cukrzycą typu 2 i ryzykiem sercowo-naczyniowym – czas na zmianę strategii terapii?

  • 19/04/2018
  • 60 min.
  • Loga webinar 19 05
Obejrzyj nagranie

zaloguj się

lub
zarejestruj
Janusz gumprecht
prof. dr hab. n. med. Janusz Gumprecht

specjalista z zakresu chorób wewnętrznych, diabetologii, hipertensjologii i transplantologii klinicznej. Od 1998 roku pracuje w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Redaktor naczelny Clinical Diabetology i Diabetologii Praktycznej. Główne obszary zainteresowań naukowych obejmują patogenezę i genetykę późnych powikłań naczyniowych cukrzycy ze szczególnym uwzględnieniem nefropatii cukrzycowej oraz patogenezę przewlekłej niewydolności nerek. Autor lub współautor ponad 250 artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych zagranicznych i krajowych oraz 150 komunikatów zjazdowych.

Więcej
Poruszane tematy

Cukrzyca stanowi istotny problem społeczny, który nabiera coraz większego znaczenia zarówno z klinicznego, jak i epidemiologicznego punktu widzenia. Wynika to z jednej strony z faktu, że częstość występowania cukrzycy, zwłaszcza typu 2, stanowiącej około 85-90% wszystkich przypadków choroby, systematycznie wzrasta – najnowsze dane wskazują, że w roku 2030 chorych na cukrzycę na świecie zwiększy się do około 522 milionów. Te szacunkowe liczby są prawdopodobnie znacznie zaniżone, ponieważ ocenia się, że niemal połowa przypadków choroby pozostaje nierozpoznana. Z drugiej strony w naturalnym przebiegu choroby, w miarę upływu czasu jej trwania, dochodzi do rozwoju późnych powikłań naczyniowych. To właśnie powikłania cukrzycy wpływają na jakość życia i powodują skrócenie oczekiwanej krzywej przeżycia. Od 70 do 80% chorych na cukrzycę umiera na skutek powikłań sercowo-naczyniowych. Podczas webinarium porozmawiamy wspólnie o tym, jak indywidualizować cele terapii i jakie możliwości efektywnej terapii daje współczesna diabetologia.

Agenda:
• cukrzyca typu 2 - problem interdyscyplinarny
• cukrzyca a ryzyko powikłań naczyniowych
• indywidualne cele terapii
• możliwości terapii

Webinar jest tylko dla osób uprawnionych do wypisywania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi, posiadających prawo wykonywania zawodu.

Korzyści

Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA