BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź >
BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź >
darmowe wydarzenie
Kwalifikacja do szczepień pacjentów z chorobami przewlekłymi często nastręcza trudności. Powracają wątpliwości co do tego, czy współchorobowość może powodować konieczność modyfikacji podejścia do realizacji szczepień. Czy chorzy z niewydolnością krążenia, nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, szczególnie z powikłaniami, POChP, sarkoidozą mogą mieć jakieś szczególne korzyści ze szczepień, zwłaszcza w okresie pandemicznym. Kwestią nie zawsze oczywistą jest bezpieczeństwo szczepień u chorych przyjmujących leki biologiczne lub leki działające immunosupresyjnie. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie jakie szczepienia powinny otrzymać osoby mieszkające z chorymi leczonymi z powodu nowotworu.
Szczególnie problematyczne jest uzupełnienie szczepień u kobiet w ciąży, czego podłoża należy poszukiwać przede wszystkim w utrwalonych w społeczeństwie mitach. Przypomnimy zestaw argumentów obronnych, czyli rekomendacje i zalecenia grup ekspertów dotyczące szczepień w okresie prekoncepcyjnym oraz w czasie ciąży.
Istnieje coraz więcej danych wskazujących na to, że najlepsze efekty w wyszczepianiu pacjentów osiągają ci lekarze, którzy sami się szczepią. Szczepienia personelu medycznego są niewątpliwie formą kształtowania właściwych postaw prozdrowotnych społeczeństwa.
Zapraszamy do udziału w debacie. Jej interaktywna forma daje możliwość komentowania wypowiedzi ekspertów, zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi. Debata odbędzie się w czasie rzeczywistym, ale po jej zakończeniu nagranie zostanie opublikowane w serwisie, co daje możliwość zapoznania się materiałami również po zakończeniu transmisji na żywo.