KARDIOEXPRESS II edycja

Wielopoziomowa blokada osi Renina-Angiotenyna-Aldosteron u chorych z niewydolnością serca w świetle najnowszych wytycznych ESC

  • 25/10/2021
  • 18:30
  • 30 min.
  • Microsoftteams image %2835%29
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

20211025
prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, dr n. med. Maciej Janiszewski

prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Wydziału Lekarskiego WUM. Był przewodniczącym Sekcji Kardiologii Sportowej i Sekcji Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej PTK, a obecnie pracuje w Zarządzie Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK oraz w Komisji Promocji Zdrowia PTK. Zasiada w Radzie Naukowej przy Polskiej Federacji Producentów Żywności. Jest członkiem Komisji Medycznej PKOl oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

dr n. med. Maciej Janiszewski
kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych.

Kierownik Zakładu Niewydolności Serca i Rehabilitacji Kardiologicznej w Wydziale Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Nauczyciel akademicki z długoletnim doświadczeniem w zakresie dydaktyki studenckiej i podyplomowej.
Członek Komisji Egzaminacyjnej PES w zakresie kardiologii
Główne obszary zainteresowań to choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca i rehabilitacja kardiologiczna.

Poruszane tematy
1. Czy w 2022 roku  blokada osi Renina-Angotensyna-Aldosteron pozostanie kanonem w leczeniu chorych z niewydolnością serca z obniżoną frakcją wyrzutową?
2. U jakich pacjentów z niewydolnością serca preferować inhibitor konwertazy, a u jakich antagonistę receptora dla angiotensyny (sartan) lub ARNI?
3. Dlaczego warto sięgać po antagonistów receptora mineralokortykoidowego (MRA)?
4. Bezpieczeństwo terapii lekami blokującymi oś RAA – na co zwracać uwagę?
5. Czy u chorych z niewydolnością serca z łagodnie obniżoną lub z  zachowaną frakcją wyrzutową lewej komory warto stosować leki blokujące oś RAA?


ℹ️ Uczestnicy poprzednich spotkań Kardioexpress, którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

- -

Co to jest KARDIOEXPRESS?
To już druga edycja cyklu cotygodniowych webinarów poświęconych tematyce kardiologicznej. Rozmowy z ekspertami przeprowadza prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, przedstawiając najnowsze zalecenia i wytyczne postępowania w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania z poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie. Więcej >DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA