Black Friday w sklepie podyplomie.pl - rabaty nawet do 80%. Darmowa dostawa od 300 zł!  Sprawdź >

KARDIOEXPRESS II edycja

Wskazania do kardiowertera i stymulatora w świetle wytycznych ESC - porady dla lekarzy POZ

  • 29/11/2021
  • 18:30
  • 30 min.
  • Microsoftteams image %2835%29
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

20211129
prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, dr hab. n. med. Paweł Balsam

prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Wydziału Lekarskiego WUM. Był przewodniczącym Sekcji Kardiologii Sportowej i Sekcji Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej PTK, a obecnie pracuje w Zarządzie Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK oraz w Komisji Promocji Zdrowia PTK. Zasiada w Radzie Naukowej przy Polskiej Federacji Producentów Żywności. Jest członkiem Komisji Medycznej PKOl oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

dr hab. n. med. Paweł Balsam
Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii, adiunkt I Katedry i Kliniki Kardiologii, WUM, sekretarz Komisji Informatyki i Telemedycyny PTK oraz ekspert w dziedzinie zdrowia mobilnego i telemedycyny. Od października 2017 roku wchodził w skład grupy ekspertów ds. Strategii e-Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Cyfryzacji. Jest recenzentem wytycznych postępowania z pacjentami z migotaniem przedsionków ESC, autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy. Klinicznie zajmuje się zabiegowym leczeniem zaburzeń rytmu serca (ablacja) oraz pacjentami z niewydolnością serca. Zwycięzca konkursu Supertalent Medycyny 2020 czasopisma Puls Medycyny.

Poruszane tematy
  1. Co nowego w wytycznych?
  2. Jakie badani obrazowe wykonywać przed kwalifikacją do wszczepienia?
  3. Jak postępować z chorymi z niewyjaśnionymi omdleniami?
  4. Który pacjent po TAVI jest kandydatem do wszczepienia?
Istnieje wiele sytuacji kardiologicznych wymagających zastosowania kardiowertera-defibrylatora lub stymulatora. ESC w swoich najnowszych wytycznych z 2021 r. dotyczących stymulacji serca i terapii resynchronizującej dodało nowe informacje o rodzajach stymulacji, badaniach zalecanych przed zabiegiem, alternatywnych metodach stymulacji, wskazaniach do implantacji po TAVI czy postępowaniu u pacjentów z CIED przed MRI. Ciągły rozwój elektroterapii pozwala na optymalizowanie terapii chorych z zaburzeniami przewodnictwa lub niewydolnością serca. Ważne jest również, aby odpowiednio edukować pacjenta w okresie przed i po implantacji urządzenia.
O wskazaniach do implantacji stymulatora serca w poszczególnych grupach chorych oraz o nowych typach urządzeń prof. Artur Mamcarz porozmawia ze swoim gościem dr. hab. n. med. Pawłem Balsamem.

ℹ️ Uczestnicy poprzednich spotkań Kardioexpress, którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

- -

Co to jest KARDIOEXPRESS?
To już druga edycja cyklu cotygodniowych webinarów poświęconych tematyce kardiologicznej. Rozmowy z ekspertami przeprowadza prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, przedstawiając najnowsze zalecenia i wytyczne postępowania w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania z poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie. Więcej >DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA