KARDIOEXPRESS

Pacjent z wysokim ryzykiem nagłego zgonu sercowego. Na podstawie wytycznych ESC

  • 17/05/2021
  • 18:30
  • 30 min.
  • Microsoftteams image %2835%29
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Kardioex1705
Prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski, dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Balsam


dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Balsam
Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii, adiunkt I Katedry i Kliniki Kardiologii, WUM, sekretarz Komisji Informatyki i Telemedycyny PTK oraz ekspert w dziedzinie zdrowia mobilnego i telemedycyny. Od października 2017 roku wchodził w skład grupy ekspertów ds. Strategii e-Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Cyfryzacji. Jest recenzentem wytycznych postępowania z pacjentami z migotaniem przedsionków ESC, autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy. Klinicznie zajmuje się zabiegowym leczeniem zaburzeń rytmu serca (ablacja) oraz pacjentami z niewydolnością serca. Zwycięzca konkursu Supertalent Medycyny 2020 czasopisma Puls Medycyny.

Poruszane tematy

Jak twierdzą eksperci przewidywanie zagrożenia nagłym zgonem sercowym można porównać z poszukiwaniem kamienia filozoficznego. Próby uzyskania wiarygodnych wskaźników ryzyka tego zdarzenia prowadzone są od kilkudziesięciu lat i nadal nie doprowadziły do uzyskania satysfakcjonujących rozwiązań. Podczas najbliższego wywiad w ramach projektu „Kardioexpress” postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak wyselekcjonować pacjentów zagrożonych istotnie nagłym zgonem oraz jak powinna wyglądać optymalna profilaktyka SCD w różnych populacjach pacjentów zgodnie z wytycznymi i najlepszym stanem wiedzy w roku 2020/2021.

Agenda:

1. Co nowego w zakresie pojawiło się w wytycznych z 2020 roku?
2. Co nam mówią wytyczne ESC dotyczące arytmii komorowych i prewencji nagłego zgonu sercowego?
3. Jak wyselekcjonować w praktyce ambulatoryjnej pacjentów wysokiego ryzyka nagłego zgonu sercowego?
4. Jak odróżnić łagodne zaburzenia rytmu od zagrażającej życiu arytmii?

 

ℹ️ Uczestnicy poprzednich spotkań Kardioexpress, którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

- -

Co to jest KARDIOEXPRESS?
Kardioexpress to cykl cotygodniowych webinarów poświęconych tematyce kardiologicznej. Rozmowy z ekspertami przeprowadza dr hab. n. med. Paweł Balsam przedstawiając najnowsze zalecenia i wytyczne postępowania w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego. Wśród naszych wybitnych gości znajdą się między innymi: Prof. Katarzyna Mizia-Stec, Prof. Piotr Jankowski, Prof. Marcin Grabowski, Prof. Artur Mamcarz.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania z poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie. Więcej >
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA