Wielka obniżka cen w sklepie podyplomie.pl! Rabaty do -50% + darmowa dostawa od 200 zł!  Sprawdź >

KARDIOEXPRESS

Kardioexpress: Jak zapobiegać chorobom serca i naczyń? Dyslipidemia A.D. 2021

  • 01/03/2021
  • 18:30
  • 30 min.
  • Microsoftteams image %2835%29
Aby wziąć udział w wydarzeniu
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Jankowski balsam
prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski, dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Balsam

prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski
Specjalista w dziedzinie kardiologii i chorób wewnętrznych, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, od 2020 r. związany z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Koordynator ESC ds. profilaktyki chorób układu krążenia w Polsce. Łączy pracę naukową na UJ i w ICZMP w Łodzi z działalnością w PTK i różnych gremiach doradczych zajmujących się epidemiologią, profilaktyką i leczeniem chorób układu krążenia.

Członek wielu towarzystw naukowych, sekretarz (2017-2019) oraz członek Zarządu Głównego (2011-2015) Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, przewodniczący Komisji Promocji Zdrowia (2011-2017), przewodniczący Zarządu Sekcji Epidemiologii i Prewencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (2009-2011), członek Zarządu Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego (od 2011 r.), przewodniczący Rady Fundacji Zdrowia Publicznego (od 2018 r.).

dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Balsam
Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii, adiunkt I Katedry i Kliniki Kardiologii, WUM, sekretarz Komisji Informatyki i Telemedycyny PTK oraz ekspert w dziedzinie zdrowia mobilnego i telemedycyny. Od października 2017 roku wchodził w skład grupy ekspertów ds. Strategii e-Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Cyfryzacji. Jest recenzentem wytycznych postępowania z pacjentami z migotaniem przedsionków ESC, autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy. Klinicznie zajmuje się zabiegowym leczeniem zaburzeń rytmu serca (ablacja) oraz pacjentami z niewydolnością serca. Zwycięzca konkursu Supertalent Medycyny 2020 czasopisma Puls Medycyny.


Poruszane tematy

Zapraszamy Państwa do udziału w cyklu cotygodniowych webinarów poświęconych tematyce kardiologicznej. Rozmowy z ekspertami przeprowadzi dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Balsam przedstawiając najnowsze zalecenia i wytyczne postępowania w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego. Wśród naszych wybitnych gości znajdą się między innymi: Prof. Katarzyna Mizia-Stec, Prof. Piotr Jankowski, Prof. Marcin Grabowski, Prof. Artur Mamcarz.

Szanowni Państwo, w nadchodzący poniedziałek 1.03 kolejna odsłona „Kardioexpressu”. Tym razem odmienimy przez wszystkie przypadki słowo „profilaktyka”, bowiem o zapobieganiu chorobom serca i naczyń będą rozmawiać dr hab. n. med. Paweł Balsam oraz koordynator ESC ds. profilaktyki chorób układu krążenia w Polsce - prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski. Głównym nurtem dyskusji będzie leczenie dyslipidemii – jakie cele leczenia wyznaczają wytyczne ESC, jak je osiągnąć i czy u każdego i zawsze należy do nich dążyć. Zapraszamy!

Agenda:

1. Jak osiągnąć cele terapeutyczne w leczeniu dyslipidemii?
2. Czy zawsze należy do nich dążyć?
3. Po jakim czasie powinniśmy skontrolować lipidogram po rozpoczęciu terapii?
4. Czy można rozpoczynać terapię od połączenia statyny z ezetymibem?
5. Jakich pacjentów w Polsce możemy kwalifikować do programu terapeutycznego z inhibitorami PCSK9?

- -

ℹ️ Uczestnicy poprzednich spotkań Kardioexpress, którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.

Nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniu?
Nagrania z poprzednich webinarów możesz obejrzeć po zalogowaniu na naszej stronie. Więcej >DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA