BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź > 

darmowy webinar

Ciąża u kobiety z chorobą przewlekłą – jak się do niej przygotować uwzględniając profilaktykę zakażeń?

  • 27/10/2021
  • 60 min.
  • Sanofi belka
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Prof kalinka
prof. dr hab. n. med. Jarosław Kalinka

prof. dr hab. n. med. Jarosław Kalinka jest od 2010 r. Kierownikiem Kliniki Perinatologii, I Katedry Ginekologii i Położnictwa, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Kierownikiem Oddziału Perinatologii i Bloku Porodowego, Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi. Od roku 2018 jest Przewodniczącym Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (OŁ PTGiP) i Vice-President of Preterm Birth Collaborative (PREBICorg), USA, a od 2019 r. Prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej (PTMP). Profesor Jarosław Kalinka jest autorem ponad 200 prac naukowych, kierownikiem lub wykonawcą 30 projektów naukowych polskich i międzynarodowych, w tym 5 grantów KBN i 1 Phare. Na zjazdach i sympozjach naukowych był autorem lub współautorem 212 doniesień naukowych, w tym 102 na sympozjach i kongresach zagranicznych.

Zainteresowania medyczne Profesora to: epidemiologia perinatalna, profilaktyka i diagnostyka porodu przedwczesnego, hipotrofia płodu – czynniki ryzyka i leczenie, środowiskowe przyczyny powstawania wybranych patologii ciąży, czynniki immunologiczne i infekcyjne wpływające na przebieg i wynik ciąży, genetyczne uwarunkowania porodu przedwczesnego.

Poruszane tematy
1. Wybrane choroby zakaźne w ciąży (grypa, krztusiec, COVID) - ich wpływ na przebieg ciąży i rozwijający się płód
2. Dlaczego zalecane jest szczepienie ciężarnej przeciwko grypie, krztuścowi i COVID-19?
3. Czy ciężarne powinny bać się szczepień? Kto powinien rozmawiać z nimi o skuteczności i bezpieczeństwie szczepionek?
4. Szczepienie w ciąży jako profilaktyka zakażeń u noworodka
5. Do czego powinniśmy dążyć – szczepienia ciężarnych w przyszłości
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA