BLACK CYBER WEEK! Publikacje i multimedia nawet do 80% taniej i darmowa dostawa od 350 zł! Sprawdź > 

darmowy webinar

Przeziębienie, grypa, COVID-19 a może krztusiec? Różnicowanie kliniczne w gabinecie lekarza POZ

  • 18/10/2021
  • 60 min.
  • Sanofi belka
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

20211018
prof. dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch, prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski, prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki



uczestnicy debaty:
prof. dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch,
prof. dr hab. n. med. Adam Antczak,
prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski,
prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki

Poruszane tematy
1. Różnicowanie objawów i chorób zakaźnych w gabinecie internisty i lekarza rodzinnego. Kiedy do rozpoznania wystarczy wywiad i badanie przedmiotowe? Kogo kierować na badania dodatkowe zarówno laboratoryjne, jak i obrazowe? Którzy pacjenci wymagają pogłębionej diagnostyki (np. co może wskazywać na niedobory odporności). Czy coś w tym zakresie zmieniła pandemia COVID-19?
2. Czy zbierając wywiad warto pytać o historię szczepień, czyli o tym czy wiedza o przebytych szczepieniach może ułatwić lub ukierunkować diagnostykę?
3. Kiedy rozmawiać z dorosłymi o szczepieniach, do których wskazania kojarzone są przede wszystkim z młodym wiekiem (np. przeciw krztuścowi i TDaP). Co powinni zrobić lekarze, aby rozpowszechnić ideę szczepień przypominających przez całe życie?
4. Dostępność do bezpłatnych szczepień dla dorosłych – czy lekarze dostatecznie dobrze wykorzystują możliwości. Przypomnienie i wskazanie grup pacjentów, którzy mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko różnym chorobom zakaźnym. Perspektywa dalszych zmian w tym obszarze.
5. Mówmy jednym głosem, czyli jak realizować szczepienia wśród ciężarnych. Rola ginekologa, lekarza POZ, położnej.
6. Pamiętajmy o sobie i dbajmy o siebie  – podsumowanie szczepień zalecanych pracownikom służby zdrowia. Szczepienia lekarzy jako czynnik motywujący dla pacjentów.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA