darmowy webinar

Zapalny problem – przewlekły ból pleców oczami reumatologa

  • 23/11/2021
  • 75 min.
  • Logos 20211123
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

20211123
dr n. med. Katarzyna Romanowska-Próchnicka, dr n. med. Piotr Krawiec

Dr n. med. Katarzyna Romanowska-Próchnicka
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – II Wydziału Lekarskiego. Specjalistka chorób wewnętrznych oraz reumatologii. W 2014 z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską pt. Rola markerów osteolizy i osteogenezy w gospodarce OPG/RANKL u pacjentów chorych na reumatoidalne zapalenie stawów leczonych różnymi lekami modyfikującymi przebieg choroby i blokerami TNF-alpha, inhibitorami IL6- antyCD20. Obecnie Starszy Asystent w Klinice i Poliklinice Układowych Chorób Tkanki Łącznej, Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Adiunkt na Warszawskiem Uniwersytecie Medycznym w Zakładzie Biofizyki, Fizjologii i Patofizjologii. Posiada 13-letnie doświadczenie kliniczne w prowadzeniu nowoczesnych terapii chorób reumatycznych (leczenia biologicznego) w zakresie RZS, ŁZS, tocznia rumieniowatego układowego, twardziny i innych układowych chorób tkanki łącznej.

Dr n. med. Piotr Krawiec
Dr Piotr Krawiec ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2002 r. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i specjalistą reumatologii. W 2012 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych – obronę pracy doktorskiej uznano za wyróżniającą. Jest starszym asystentem w Klinice Reumatologii i Immunologii i Rehabilitacji Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie, jak również adiunktem w Katedrze Reumatologii na Wydziale Medycznym Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Pracuje w Wojewódzkiej Poradnii Reumatologicznej, gdzie prowadzi leczenie biologiczne w ramach NFZ. Od wielu lat prowadzi także badania kliniczne w zakresie reumatologii. Jest autorem i współautorem artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych.

Poruszane tematy
Zapraszamy do udziału w webinarium "Zapalny problem – przewlekły ból pleców oczami reumatologa", które poprowadzą lekarze praktycy z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu pacjentów z chorobami zapalnymi – dr n. med. Katarzyna Romanowska-Próchnicka oraz dr n. med. Piotr Krawiec.

Podczas spotkania poruszone zostaną nie tylko aspekty merytoryczne dotyczące charakterystyki zapalnego bólu pleców, spondyloartropatii, aktualnych wytycznych czy schematu postępowania, ale przede wszystkim eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami prezentując ciekawe przypadki pacjentów z praktyki klinicznej.

W trakcie trwania webinarium będą Państwo mogli zadawać pytania, na które eksperci odpowiedzą pod koniec spotkania.

Serdecznie zapraszamy!

MLR169241
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA