darmowy webinar

Cukrzyca, choroby układu krążenia i grypa – puszka Pandory czy olimpijski spokój?

  • 28/09/2022
  • 60 min.
  • Belka sanofi2
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

20220928
prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak, prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz

kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Wydziału Lekarskiego WUM. Był przewodniczącym Sekcji Kardiologii Sportowej i Sekcji Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej PTK, a obecnie pracuje w Zarządzie Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK oraz w Komisji Promocji Zdrowia PTK. Zasiada w Radzie Naukowej przy Polskiej Federacji Producentów Żywności. Jest członkiem Komisji Medycznej PKOl oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Poruszane tematy
• Grypa jako czynnik ryzyka miażdżycy, mechanizmy zwiększania ryzyka
• Zapalenie mięśnia sercowego i nie tylko – słów kilka o powikłaniach grypy
• Wytyczne kardiologiczne a rzeczywistość
• Cukrzyca i infekcje wirusowe – dlaczego jedno nie sprzyja drugiemu? Ocena ryzyka powikłań
• Konieczność hospitalizacji i zagrożenie zgonem z powodu grypy u chorych z cukrzycą
• Szczepienie jako element konieczny w zapobieganiu powikłaniom

Szanowni Państwo!

Czy grypa stanowi czynnik ryzyka miażdżycy i ciężkiego przebiegu chorób sercowo-naczyniowych? Czy pacjenci z cukrzycą są bardziej narażeni na powikłania pogrypowe i jeżeli tak, to dlaczego? Zapraszamy do udziału w webinarium pt. „Cukrzyca, choroby układu krążenia i grypa – puszka Pandory czy olimpijski spokój?”, które odbędzie się 28.09.2022 o godzinie 18:00. Spotkanie będzie miało ciekawą formułę dwugłosu i zostanie poprowadzone przez dwóch specjalistów: Pana prof. Artura Mamcarza i Pana prof. Leszka Czupryniaka. Eksperci omówią dla Państwa najważniejsze zagadnienia związane z przebiegiem grypy u chorych kardiodiabetologicznych i możliwej profilaktyce.

Serdecznie zapraszamy!

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA