Drobne błędy na e-recepcie poprawi aptekarz

Ministerstwo Zdrowia naprawia błąd.

Farmaceuta poprawi nieścisłość również na elektronicznej recepcie; dotychczas miał takie uprawnienia tylko w przypadku wersji papierowej. Takie rozwiązanie przewiduje nowelizacja rozporządzenia w spawie recept, której projekt właśnie opublikowało Ministerstwo Zdrowia.
Projekt zrównuje regulacje dotyczące realizacji recept wystawionych w postaci papierowej i elektronicznej. Obecnie papierową można zrealizować, nawet jeśli niektóre dane zostały wpisane nieczytelnie bądź nieprawidłowo. Chodzi np. o brak postaci leku czy sposobu jego dawkowania. Inaczej jest w przypadku e-recepty – jeśli informacji zabraknie, pacjent musi wrócić do lekarza.
Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, Ministerstwo Zdrowia w końcu dostrzegło ten problem i postanowiło znowelizować rozporządzenie. 
Jak podkreśla resort w uzasadnieniu, w celu zrównania statusu recept w postaci papierowej oraz elektronicznej proponuje się umożliwienie realizacji obu postaci recepty, pomimo nieprawidłowości, pod warunkiem dokonania określonych czynności przez osobę wydającą.
Wystawianie elektronicznych recept będzie obowiązkowe od przyszłego roku. Do tej pory wystawiono 1,5 mln takich recept.

INK

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować