dr n. med. Robert Rupiński
Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej (1996 r.). Specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii. Od 2004 r. doktor nauk medycznych („Ocena jakości życia u pacjentów chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów”). W latach 1997-2014 r. asystent w Klinice Reumatologii Instytutu Reumatologii w Warszawie. Od 2015 r. konsultant w Specjalistycznym Centrum Reumatologii i Osteoporozy Rheuma Medicus w Warszawie. Szczególne zainteresowania zawodowe: ryzyko sercowo- naczyniowe w układowych chorobach tkanki łącznej, ból w zapalnych chorobach układu ruchu i chorobie zwyrodnieniowej stawów, fibromialgia.
Poruszane tematy
Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS) stanowi najczęstsze schorzenie układu ruchu, najczęstszą przyczynę niepełnosprawności oraz częsty powód konsultacji lekarskich. Brak leczenia przyczynowego oraz uporczywe nawroty dolegliwości bólowych powodują, że pacjenci z ChZS nie są specjalnie lubianą grupą ani w gabinecie lekarza rodzinnego, ani specjalisty – ortopedy czy reumatologa. Podczas webinarium porozmawiamy wspólnie o tym, jak na podstawie najnowszych rekomendacji terapeutycznych i przy użyciu dostępnych obecnie leków, w tym tzw. SYSADOA (symptomatic slow-acting drugs in osteoarthritis), poprawić skuteczność terapii ChZS.
Krótko mówiąc, będę Państwa zachęcał do polubienia pacjenta z ChZS.
Agenda
1. ChZS – etiologia, czynniki ryzyka i obraz kliniczny
2. Rekomendacje terapeutyczne w ChZS
3. Suplement diety czy lek w ChZS?
4. Unikalny mechanizm działania leku zawierającego ASU w ChZS
Webinarium jest tylko dla osób uprawnionych do wypisywania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi, posiadających prawo wykonywania zawodu.