darmowy webinar

Nowe standardy organizacyjne opieki okołoporodowej

  • 09/05/2019
  • 60 min.
  • Mucovagin logo 2
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Tymi%c5%84ski rados%c5%82aw 2
mec. Radosław Tymiński

- radca prawny, doktor nauk prawnych, ekspert do spraw legislacji, obrońca lekarzy w sprawach sądowych, prowadzi bloga www.prawalekarza.pl, jest autorem ponad 150 publikacji z zakresu prawa medycznego, wykładowca II Wydziału Lekarskiego WUM oraz Akademii im. Leona Koźmińskiego.

Poruszane tematy
Szanowni Państwo, w sprawach sądowych coraz częściej pełnomocnicy pacjentów odwołują się do naruszenia przez ginekologa przepisów dotyczących standardów organizacyjnych opieki okołoporodowej. Niestety wielokrotnie przekonałem się o tym, że lekarze często robią te same błędy, ponieważ nie zdają sobie sprawy jak prawnicy patrzą na pewne zagadnienia. W webinarze omówię z Państwem nowe standardy opieki okołoporodowej oraz najczęstsze problemy i kontrowersje w praktyce, które się z nimi wiążą. Będzie też możliwość zadawania pytań.

Agenda
1. Status prawny standardów organizacyjnych opieki okołoporodowej.
2. Porównanie zmian w standardach opieki okołoporodowej z 2015 i z 2018.
3. Udowodnienie przestrzegania standardów przy prowadzeniu ciąży
4. Udowodnienie przestrzegania standardów przy prowadzeniu porodu
5. Najczęstsze zarzuty związane ze standardami w sprawach sądowych
6. Pytania
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA