Już 11 maja (wtorek) odbędzię się bezpłatny kongres Virtual Medical Summit: Ginekologia 2021.  Zapisz się >

darmowy webinar

Problemy psychologiczne lekarzy w obliczu walki z koronawirusem

  • 27/03/2020
  • 60 min.
  • Loga2
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Talarowska monika
dr hab. n. zdr. Monika Talarowska prof. UŁ

Szanowni Państwo, myślę że najlepszym podsumowaniem naszego spotkania będą słowa włoskiej psychoterapeutki psychoanalitycznej: „Koronawirus wkraczając do codzienności obudził nas z głębokiego snu i otworzył oczy na naszą  kruchość, którą zazwyczaj upatrywaliśmy w innych (w dzieciach, uchodźcach,  w Afryce), bądź też uważaliśmy, iż jest wyjątkiem, dotykającym, tych którzy mieli mniej szczęścia niż my (rak, udar, będące często skutkiem niezdrowego trybu życia) (…)” (Anna Ferruta).
Pozostaje nam zatem podejmować próby zrozumienia sytuacji, w której się znaleźliśmy, a także próby poradzenia sobie z emocjami, które nam i innym towarzyszą.

Poruszane tematy

- zagadnienia oczywiste: jak radzić sobie ze stresem, zmęczeniem, obawą o zdrowie własne i bliskich
- życie w ciągłym pogotowiu (między dyżurami) i nieprzewidywalności (ryzyko oddelegowania do innej placówki, praca z obcym zespołem, brak poczucia wsparcia, destabilizacja) a możliwość psychicznego odpoczynku 
- psychicznie obciążająca praca z trudnym pacjentem (panikującym, roszczeniowym, pacjentem, który za wszelką cenę chce udowodnić, że służba zdrowia nie działa)
- wyczerpanie fizyczne, które przekłada się na pogorszenie stanu psychicznego.


dr hab. n. zdr. Monika Talarowska prof. UŁ:

Specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, nauczyciel akademicki. Teoretyk i praktyk. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Moje zainteresowania naukowe  koncentrują się wokół emocjonalnych i osobowościowych korelatów zaburzeń psychicznych, głównie depresji. Jestem autorką licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych z tego zakresu, w tym "Neurorozwojowej teorii depresji".

- - -

Webinarium jest tylko dla osób uprawnionych do wypisywania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi, posiadających prawo wykonywania zawodu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA