Już 11 maja (wtorek) odbędzię się bezpłatny kongres Virtual Medical Summit: Ginekologia 2021.  Zapisz się >

darmowy webinar

Problemy organizacyjne i prawne w gabinecie lekarskim

  • 22/04/2020
  • 60 min.
  • Loga2
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Tymi%c5%84ski rados%c5%82aw 2
dr n. praw. Radosław Tymiński

- radca prawny, doktor nauk prawnych, ekspert do spraw legislacji, obrońca lekarzy w sprawach sądowych, prowadzi bloga www.prawalekarza.pl, jest autorem ponad 150 publikacji z zakresu prawa medycznego, wykładowca II Wydziału Lekarskiego WUM oraz Akademii im. Leona Koźmińskiego.

Poruszane tematy

Codziennej pracy lekarzy, szczególnie w dobie pandemii towarzyszą liczne wątpliwości natury prawnej. Nieustannie trafiają do nas pytania dotyczące  odpowiedzialności zawodowej lekarzy, sposobu prowadzenia dokumentacji w dobie porad udzielanych zdalnie, zasad wystawiania zaświadczeń, ale też i takie, które dotyczą przysługujących uprawnień. Na pytania z pogranicza życia zawodowego i prywatnego związane z obecną sytuacją epidemiologiczną odpowie radca prawny, dr n. praw. Radosław Tymiński. Zapraszamy do udziału w webinarium, a przede wszystkim do zadawania pytań.

Agenda:
1. Porady przez telefon: Czy lekarze powinni weryfikować jakoś specjalnie tożsamość osoby z którą rozmawiają? Jakich informacji mogą udzielić przez telefon? Co zrobić, gdy dane z wywiadu telefonicznego wskazują na konieczność wykonania badań dodatkowych.
2. Czy można wystawiać zwolnienie lekarskie na podstawie rozmowy telefonicznej bez badania fizykalnego; co jeśli pacjent zgłasza prośbę o zwolnienie i de facto nie mam możliwości sprawdzenia czy jest to wyłudzenie czy rzeczywista choroba.
3. Zasady odbywania wizyt domowych do pacjentów, którzy zgłaszają objawy infekcji dróg oddechowy od dłuższego czasu, albo inne objawy infekcji, są starsi i nie są w stanie przyjść do poradni a potrzebują pomocy?
4. Stwierdzanie zgonu w domu - czy w obecnej sytuacji lekarz rodzinny ma udać się do domu pacjenta? Co ze zgonami pacjentów, którzy przebywali na kwarantannie lub nie mamy informacji czy nie byli z grup narażenia?
5. Jakich lekarzy administracja może powołać do zwalczania pandemii
6. Czy recepcjonistki mogą odmówić pracy w przychodni powołując się na zagrożenie epidemiczne

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA