darmowy webinar

Efekt metaboliczny zastosowania soków owocowych w diecie dzieci i młodzieży (na przykładzie soku pomarańczowego)

  • 07/06/2018
  • 60 min.
  • Fjm logo
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Dr agnieszka kozio%c5%82 kozakowska dietetyk  adiunkt w klinice pediatrii  gastroenterologii i %c5%bbywienia uj collegium medicum
dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska

doktor nauk o zdrowiu, dietetyk, specjalista zdrowia publicznego, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum  oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Właścicielka Centrum Edukacji i Poradnictwa Żywieniowego Nutri Center. Od 2012 r. Adiunkt w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia, Instytut Pediatrii, Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, prowadzi zajęcia z dietetyki, leczenia żywieniowego dla studentów medycyny i dietetyki; od 2014 kierownik Pracowni Dietetyki Pediatrycznej w Instytucie Pediatrii CM UJ.

Poruszane tematy

Nie mamy wątpliwości, że spożycie owoców i warzyw wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem cukrzycy typu 2 czy otyłości. 100% soki owocowe zawierające szereg składników odżywczych i bioaktywnych w ilościach porównywalnych do owoców są jednak często wymieniane jako produkty  zwiększające ryzyko cukrzycy typu II i otyłości. W ostatnich latach szczególnie dużo uwagi poświęca się fruktozie jako składnikowi diety odpowiedzialnemu za negatywny efekt metaboliczny. Czy słusznie? Czy istnieją dowody naukowe na poparcie takich opinii? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie  na przykładzie jednego z najbardziej popularnych soków w Polsce - soku pomarańczowego.

Agenda:

- wartość odżywcza soku (na przykładzie soku pomarańczowego)
- wpływ soku na poziom glikemii
- IG i ŁG w odniesieniu do soku pomarańczowego
- soki 100% a ryzyko cukrzycy t. 2
- soki 100% a ryzyko otyłości
- sesja pytań i odpowiedzi

Webinar jest tylko dla osób uprawnionych do wypisywania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi, posiadających prawo wykonywania zawodu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA