darmowy webinar

Nowe terapie w cukrzycy typu 2 – co wybrać, kiedy i dla kogo?

  • 17/05/2018
  • 60 min.
  • Loga webinar 19 05
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Janusz gumprecht
prof. dr hab. n. med. Janusz Gumprecht

specjalista z zakresu chorób wewnętrznych, diabetologii, hipertensjologii i transplantologii klinicznej. Sprawuje funkcję Kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i European Association for the Study of Diabetes. Główne obszary zainteresowań naukowych obejmują patogenezę i genetykę późnych powikłań naczyniowych cukrzycy ze szczególnym uwzględnieniem nefropatii cukrzycowej oraz patogenezę przewlekłej niewydolności nerek.

Poruszane tematy
*aby zalogować się do webinarium musisz wcześniej się zapisać.

W naturalnym przebiegu cukrzycy typu 2, w miarę upływu czasu jej trwania, dochodzi do rozwoju późnych powikłań naczyniowych istotnie upośledzających jakość życia chorych i wpływających na skrócenie oczekiwanej krzywej przeżycia. Kluczowym zatem wyzwaniem współczesnej diabetologii pozostaje poszukiwanie optymalnych możliwości terapii, w efekcie stosowania których zmniejszy się istotnie ryzyko wystąpienia i progresji powyższych powikłań, przede wszystkim sercowo-naczyniowych, a w konsekwencji ryzyko zgonu. Podczas kolejnego webinarium porozmawiamy wspólnie o tym jak w codziennej praktyce indywidualizować schematy leczenia wykorzystując dostępne możliwości postępowania behawioralnego i farmakologicznego.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA