Rezydentury – zapomnij o chirurgii plastycznej

12 września 2018

Liczba miejsc rośnie, ale wolno.

Najwięcej szans na szkolenie w ramach rezydentury mają lekarze, którzy wybiorą specjalizacje priorytetowe. Ale są też dziedziny, które całkowicie pominięto i nie przewidziano ani jednego miejsca.
Na najbliższe jesienne postępowanie kwalifikacyjne na specjalizacje lekarskie, które odbędzie w terminie od 1 do 31 października, minister zdrowia przyznał 4105 rezydentur. To o 8 miejsc więcej w porównaniu do jesieni ubiegłego roku, kiedy przyznano 4097 miejsc.
W tym roku ani jednej rezydentury nie przewidziano w dziedzinie chirurgii plastycznej i medycyny lotniczej. Najwięcej miejsc z kolei, przewidziano m.in. dla takich specjalizacji jak choroby wewnętrzne (542 rezydentur), pediatria (268), medycyna rodzinna (241), anestezjologia i intensywna terapia (195), psychiatria (176), kardiologia (162) oraz chirurgia ogólna (157).
Ministerstwo Zdrowia poinformowało też, że liczbę miejsc nieobjętych rezydenturą dla lekarzy w poszczególnych dziedzinach medycyny ogłoszą wojewodowie na swojej stronie internetowej na 14 dni przed rozpoczęciem postępowania kwalifikacyjnego.

Pełna lista miejsc rezydenckich z podziałem na województwa znajduje się tutaj.

INK

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować