Nie zgadzają się na dziką konsolidację!

07 listopada 2018

Premier pomoże pracownikom Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus?

Pracownicy nie chcą być włączeni do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. Mimo decyzji Senatu WUM o konsolidacji trzech szpitali, związki zawodowe nie składają broni. W czwartek w południe przed gmachem Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus organizują happening, podczas którego odczytany zostanie list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego.
Założyli także stronę na FB „Ratujmy SKDJ”, za pośrednictwem której apelują o zachowanie szpitala.
„Jesteśmy przekonani, że najlepszym – aktualnie do rozważenia – rozwiązaniem byłaby restrukturyzacja SKDJ z konsolidacją strategicznych działań (wspólne przetargi, zakupy, informatyzacja, inne obszary) pod zarządem WUM, ale z zachowaniem jednak pełnej autonomii organizacyjnej i medycznej Szpitala Dzieciątka Jezus, w szczególności bez wykreślania naszej placówki z Krajowego Rejestru Sądowego. Zarówno raporty z audytów, jak i opinie wybitnych ekspertów potwierdzają, że jest to możliwe i nasz Szpital może potencjalnie przejść skuteczną czy wręcz modelową restrukturyzację, bez konieczności włączenia go do innych struktur i bez wykreślania z KRS! Tym samym, nie zgadzamy się z zaproponowaną przez WUM w Programie Operacyjnym Konsolidacji i Restrukturyzacji na lata 2018-2028 dziką, nieprzemyślaną konsolidację naszego Szpitala!” – napisali na FB.
Wniosek WUM o wykreślenie z KRS Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus, jak również Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego oraz Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, wpłynął 18 października.
Związkowcy apelują do rektora o jego wycofanie. „Wiemy również, że nasze obawy podziela personel Kampusu Banacha, który także nie zgadza się na zaproponowany program konsolidacji i skierował pisemne zastrzeżenia do Władz WUM” – przekonują.
„Potwierdź swoją obecnością, że nie zgadzasz się na obniżenie jakości świadczeń medycznych i zachwianie bezpieczeństwa pacjentów! Że nie zgadzasz się na nieprzemyślaną, zagrażającą chorym redukcję etatów i pracę na wolontariacie!” – zachęcają związkowcy do udziału w czwartkowym wydarzeniu.

ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować