Kolejny lekarz pozwał Jerzego Ziębę

20 listopada 2018

Pediatra Paweł Kukiz-Szczuciński domaga się przeprosin i 100 tys. zł.

Pozew cywilny o zniesławienie już trafił do sądu.

– Zięba na swoich kanałach internetowych twierdził, że podając dzieciom szczepienia, wstrzykuję im truciznę. Był to odwet za to, że pozwałem posła Kukiz’15 Pawła Skuteckiego do Komisji Etyki za jego udział w marszu zorganizowanym przez antyszczepionkowców – mówił podyplomie.pl od razu po wylądowaniu z misji w Ugandzie dr Paweł Kukiz-Szczuciński.

Domaga się przeprosin oraz wpłaty 100 tys. zł na rzecz Fundacji „Chleb Życia” siostry Małgorzaty Chmielewskiej.

– Mnóstwo ludzi za walkę z antyszczepionkowcami mnie obrażało, nazywało doktorem Mengele, ale chodzi głównie o bezpieczeństwo szczepień i ukrócenie działalności człowieka, który atakuje nasze środowisko i zniechęca do korzystania z osiągnięć medycyny opartej na dowodach. Nie może być tak, że ten osobnik w sposób bezkarny straszy rodziców dzieci – powiedział nam dr Kukiz-Szczuciński.  

Wygląda na to, że antyszczepionkowy guru w sądach będzie spędzał coraz więcej czasu. Wcześniej został już pozwany przez pediatrę Dawida Ciemięgę.

Niedawno także Wielkopolska Izba Lekarska złożyła zawiadomienie do prokuratury po tym, jak po śmierci dziewczynki napisał on: „najchętniej odrąbałbym lekarzom te durne lekarskie łby”.

Dziewczynka nie była szczepiona, bo rodzice byli antyszczepionkowcami. Zmarła z powodu powikłań związanych z zakażeniem pneumokokami.

Pediatra Paweł Kukiz-Szczuciński ma też specjalizację z psychiatrii. Po ślubie przyjął drugie nazwisko Kukiz po żonie, spokrewnionej z Pawłem Kukizem. „Drugi” Kukiz był kandydatem Kukiz’15 na Rzecznika Praw Dziecka. Nie zyskał jednak bezwzględnej większości głosów. 


ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować