Zdrowie publiczne – po hasło trzeba jechać

21 grudnia 2018

Kurs online: po dostęp lekarz stawia się osobiście.

Kolejny biurokratyczny absurd. Aby zapisać się na kurs e-learningowy w ramach specjalizacji ze zdrowia publicznego, lekarze muszą osobiście jechać po hasło i login, m.in. do Bydgoszczy – naśmiewają się rezydencji na profilu społecznościowym Porozumienia Rezydentów OZZL. To poważny kłopot, bo niektórzy muszą jechać wiele kilometrów. 

Zdalne kursy z dziedziny zdrowia publicznego są prowadzone dla wszystkich specjalizacji według systemu modułowego na 2019 rok przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP). Odbywają się one również stacjonarnie w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie i Poznaniu. Za organizację tego typu szkoleń odpowiada specjalnie powołany zespół ds. e-learningu i nowoczesnych metod kształcenia. Na stronie CMKP czytamy, że centrum wspiera tradycyjny tok kształcenia nowoczesnymi formami multimedialnej edukacji. Na platformie e-learningowej dla słuchaczy kursów udostępniane są materiały dydaktyczne uzupełniające kursy specjalizacyjne i doskonalące dla lekarzy. 

Zespół organizuje też proces uzupełniania treściami online stacjonarnych kursów specjalizacyjnych i doskonalących prowadzonych przez placówki CMKP. Wykładowcy publikują dodatkowe materiały dydaktyczne w wirtualnym środowisku nauczania, tj. na platformie e-learningowej CMKP, do której dostęp lekarze muszą uzyskać, stawiając się osobiście. 

INK

Komentarze (2)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować

pablo

27.12.2018 23:16

Tego kursu nie powinno być w programie specjalizacji . Zdrowie publiczne nie powinno być specjalizacją lekarską.

0

zCMKP

13.02.2019 12:49

Przedstawiono to trochę zbytnim uproszczeniu. CMKP owszem rekrutuje na kursy - w tym e-learningowe, ale nie ma wpływu na to, że CM UMK w Bydgoszczy zmusza swoich kursantów do przyjazdu po login i hasło!

0