Jakie przypadki hejtu zgłaszają lekarze

13 maja 2019

Czy izba skutecznie pomoże lekarzom?

Na adres mailowy uruchomiony przez Warszawską Izbę Lekarską już wpływają pierwsze zgłoszenia przypadków szkalowania lekarzy w internecie. Każda taka sprawa jest badana w izbie przez zespół szybkiego reagowania na hejt.
– Zaskoczyło nas, że zgłoszenia pojawiły się już chwilę po opublikowaniu komunikatu. Jako pierwszy zgłosił się lekarz poszkodowany wpisem internauty sprzed roku na portalu TVP. To pokazuje, że naprawdę przejmujemy się hejtem i takie krzywdzące słowa potrafią długo leżeć nam na sercu – mówi lek. Maria Kłosińska z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
Lekarze zgłaszają nie tylko mowę nienawiści w komentarzach anonimowych internautów, ale także niesprawiedliwe oceny obniżające ich pozycję w rankingach zamieszczanych w mediach społecznościowych. 
Jak zapewnia Maria Kłosińska, izba będzie interweniowała u wydawców i zarządzających portalami, zbada także możliwości oddziaływania na media społecznościowe.
Izba ma już na koncie pierwsze sukcesy. Po interwencji Rzecznika Praw Lekarza OIL w Warszawie, Wirtualna Polska usunęła łamiące regulamin komentarze, które pojawiły się pod tekstami do sytuacji na SOR-ach. Czy uda się zatrzymać fale nienawistnych komentarzy – nie wiadomo.
– Stykamy się z tym na co dzień, wiemy, jak silnie na odbiorców oddziałują media. Zawalczmy o siebie, swoje dobre imię i rzetelność informacji – czytamy na koncie warszawskiej OIL na Facebooku.
Podajemy adres, pod jaki można zgłaszać: hejt@oilwaw.org.pl

ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować