Tej debaty o szczepieniach nie możesz przegapić!

4 świetnych wakcynologów w tym samym miejscu, w tym samym czasie.

Debata to niepowtarzalna okazja do zdobywania wiedzy i wzięcia udziału w dyskusji. 

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce zmienia się dynamicznie. Działalność ruchów antyszczepionkowych oraz migracje ludności sprawiają, że rośnie liczba osób niezaszczepionych, będących potencjalnym źródłem zakażenia. Możemy dziś mówić o reaktywacji pewnych chorób zakaźnych, nad którymi mieliśmy kontrolę przez ostatnie kilkadziesiąt lat. To wyraźny sygnał, że o szczepieniach trzeba rozmawiać.

Zapraszamy do debaty, podczas której eksperci wakcynologii będą rozmawiać o skuteczności i bezpieczeństwie szczepień. Podsumują sytuację epidemiologiczną w Polsce, wskażą zagrożenia i omówią metody walki z nimi. Dyskusja obejmie rozważania dotyczące rozbudowy kalendarza szczepień. Specjaliści przybliżą również sposoby rozmowy z pacjentami wątpiącymi w ich zasadność lub odczuwającymi przed nimi niepokój.

Zapisz się już dziś > 

Gośćmi Iwony Shymalli będą: 

dr hab. n. med Aneta Nitsch-Osuch

Pediatra, specjalista epidemiolog oraz specjalista zdrowia publicznego. Kierownik Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego Warszawskiego UM. Członek licznych Polskich Towarzystw Naukowych, ekspert Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Autorka setek publikacji naukowych oraz wystąpień na kongresach i konferencjach naukowych w Polsce i na świecie.

prof. dr hab. n. med. Adam Antczak

Kierownik Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej UM w Łodzi, prorektor ds. klinicznych UM w Łodzi, dziekan Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi. Przewodniczący Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, redaktor monografii „Grypa” oraz „Leczenie przeciwbakteryjne”, członek Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, od 2006 roku w Prezydium Zarządu Głównego PTChP. 

 dr hab. n. med. Ernest Kuchar 

Specjalista chorób zakaźnych, kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym na Warszawskim UM. Przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, członek krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych, m.in. International Organisation of Sports Medicine (FIMS) oraz European Society for Paediatrc Infectious Diseases (ESPID). Autor podręcznika medycznego Atlas Chorób Zakaźnych Dzieci (2004), publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz wystąpień i wykładów na kongresach i konferencjach naukowych w Polsce i na świecie

prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki

Pediatra i specjalista chorób zakaźnych, kierownik Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zastępca przewodniczącego Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, członek Pediatrycznego Zespołu Ekspertów do Spraw Programu Szczepień Ochronnych przy Ministrze Zdrowia, członek Rady Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Sekcji Medycznej Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Reprezentuje Polskę w Central European Vaccine Awareness Group (CEVAG).

Interaktywne spotkanie ze specjalistami daje możliwość komentowania ich wypowiedzi, zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi. Dzięki takiej formie dialogu można zdobywać wiedzę, będąc w dowolnym miejscu na świecie. Korzystając z komputera, tabletu lub telefonu, mogą Państwo wziąć udział w wymianie zdań. Debata będzie transmitowana w czasie rzeczywistym.


Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować