Lekarze też zagrają z WOŚP

Będą badać, licytować i kwestować z puszkami

Dzięki dotychczasowym Finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ochrona zdrowia otrzymała sprzęt za ponad miliard złotych. Jednak lekarze nie tylko otrzymują wsparcie, ale także bardzo popierają Orkiestrę i sami w niej grają. Nie inaczej będzie 12 stycznia, kiedy Orkiestra zagra po raz 28., tym razem pod hasłem „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. W jakich inicjatywach wezmą udział lekarze?

Warszawski Uniwersytet Medyczny organizuje aukcje przedmiotów ofiarowanych przez rektora, pracowników i studentów, między innymi gadżetów takich jak koszulki z logo uczelni.

Z kolei na wrocławskie ulice wyjdzie 30 wolontariuszy z tamtejszego Uniwersytetu Medycznego. W zeszłym roku udało im się zebrać 35 tysięcy złotych i w tym roku planują pobić ten wynik. Już teraz pieniądze można wrzucać do wirtualnej puszki oraz wziąć udział w licytacjach w serwisie Allegro. Do zdobycia są między innymi specjalna edycja gry Monopoly z gmachem Uniwersytetu Medycznego na planszy oraz limitowana, niedostępna w sprzedaży, wersja uczelnianej bluzy.

Studenci zapraszają między innymi do Centrum Symulacji Medycznej, na warsztaty szycia chirurgicznego, a także zajęcia z medycyny sądowej. Organizowane jest także nocne zwiedzanie Muzeum Anatomii, które na co dzień nie jest dostępne dla gości.

Studenci i pracownicy uczelni zaangażują się także w Białą Niedzielę – coroczną inicjatywę Orkiestry, w ramach której można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy. 

Do akcji włącza się także firma ZnanyLekarz, która wraz z Centrum Medycznym Damiana organizuje przy ul. Senatorskiej w stolicy Przychodnię WOŚP i darmowe konsultacje lekarskie specjalistów. Fundacja DKMS będzie rejestrowała potencjalnych dawców szpiku. Przewidziano atrakcje dla najmłodszych pacjentów.

Przypomnijmy, że w tym roku Fundacja WOŚP zbiera środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Będzie się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Za zebrane pieniądze zostanie kupione także wyposażenie dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, np. inkubatory, monitory, respiratory, strzykawki automatyczne i objętościowe. Ponadto sale operacyjne i oddziały pooperacyjne otrzymają ultrasonografy i echokardiografy.


id foto: Adam Zadrzywilski

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować