Bezpłatne webinarium „ZOOM wirusoLOGICZNY - Możliwości i wyzwania współczesnej telemedycyny z perspektywy hipertensjologa i lekarza chorób zakaźnych”

Weź udział w webinarium: „ZOOM wirusoLOGICZNY - Możliwości i wyzwania współczesnej telemedycyny z perspektywy hipertensjologa i lekarza chorób zakaźnych”

https://podyplomie.pl/webinars/42

Data: 22.06.2020 r., godz. 19:00 - 20:00

Prowadząca: dr hab. n. med. Justyna D. Kowalska

--------------------------------------------------

prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski

lek. med. Elżbieta Mularska


Szanowni Państwo,

Pandemia COVID-19 od wielu tygodni stawia bezprecedensowe wyzwania przed naukowcami i pracownikami ochrony zdrowia na całym świecie. Pojawia się wiele pytań, dotyczących odpowiedniego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, na które znamy już dziś odpowiedź, ale też wiele takich, które wymagają dalszych badań. Konieczność izolacji społecznej stawia nowe wyzwania dotyczące edukacji skierowanej do fachowych pracowników ochrony zdrowia, a przy braku możliwości skorzystania z klasycznych dróg dotarcia, na znaczeniu zyskują wirtualne metody przekazu.

W związku z tym osoby zainteresowane tematyką związaną z obliczami COVID-19 serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium pt. „Zoom wirusoLOGICZNY” skierowanym do lekarzy różnych specjalności.

Spotkanie to pragniemy poświęcić możliwościom i wyzwaniom współczesnej telemedycyny w czasach pandemii COVID-19 z perspektywy hipertensjologa i lekarza chorób zakaźnych, a poprowadzi je profesor Justyna D. Kowalska. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z Państwem również profesor Andrzej Tykarski oraz doktor Elżbieta Mularska.

Z pewnością zgodzicie się Państwo, że choroba populacyjna jaką jest nadciśnienie tętnicze to jest: jako to wyzwanie interdyscyplinarne. Tematyce tej w swoim wykładzie „Jak pandemia COVID-19 zmienia postrzeganie i leczenie choroby populacyjnej na przykładzie nadciśnienia tętniczego” przyjrzy się profesor Andrzej Tykarski. Zakażenie HIV nie jest w Polsce chorobą populacyjną, ale bez wątpienia wymaga podejścia interdyscyplinarnego. Doktor Elżbieta Mularska postara się odpowiedzieć na pytanie „W jaki sposób podejście „rapid treatment” wychodzi naprzeciw wyzwaniom terapii HIV w czasach pandemii COVID-19”.

Zapraszamy do udziału w webinarium oraz do zadawania pytań.


Agenda:

• dr hab. n. med. Justyna D. Kowalska: Prowadzenie i moderowanie dyskusji nt. "Możliwości i wyzwania współczesnej telemedycyny z perspektywy hipertensjologa i lekarza chorób zakaźnych"

• prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski:
"Jak pandemia COVID-19 zmienia postrzeganie i leczenie choroby populacyjnej na przykładzie nadciśnienia tętniczego"

• lek. med. Elżbieta Mularska:
"W jaki sposób podejście „rapid treatment” wychodzi naprzeciw wyzwaniom terapii HIV w czasach pandemii COVID-19"Weź udział https://podyplomie.pl/webinars/42PL-HIV-2020-06-0005


Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować